Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Tomáš Tatar môže v NHL zmeniť dres. V ktorom tíme ho vidí expert?
7.6.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar môže v lete opäť zmeniť pôsobisko v zámorskej NHL, keďže sa mu končí zmluva s klubom New Jersey Devils.

Profit oboch stránO 32-ročného krídelníka by sa podľa experta Maxa Millera z magazínu The Hockey News mal zaujímať tím San Jose Sharks, lebo zo vzájomnej spolupráce by profitovali obe strany.

„San Jose potrebuje nájsť kvalitných hráčov pre budúci ročník a Tatar by mohol byť jedným z nich. Môže tímu poskytnúť skúsenosti lídra a potrebné ofenzívne zručnosti, aj keď nebude najproduktívnejší. V súčasnom kádri Sharks by mal hrať v prvých dvoch útokoch a pravidelne v presilovkách. Dáva to zmysel, lebo Tatar môže vydarenou sezónou zvýšiť svoju hodnotu a klub ho potom môže výhodne vymeniť počas uzávierky prestupov," myslí si Miller.

Krátkodobý kontraktOdborník očakáva, že Tatar by mohol podpísať krátkodobý kontrakt s ročným platom 2,5 až 3 milióny dolárov. Pre „žralokov" je podľa neho ideálna voľba a aj sám hráč by z toho ťažil.

„Myslím si, že sa k sebe perfektne hodia. Tatar môže svojimi skúsenosťami a schopnosťami pomôcť tímu v procese prestavby. Ešte nemá Stanleyho pohár a určite si chce zahrať za tím, ktorý má šancu ho získať. Myslím si, že najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je podpísať zmluvu so San Jose a byť dôležitý hráč v tíme," vysvetlil Miller.

Viac k témam: NHL, slovenský hokejový útočník
Zdroj: SITA.sk - Tatar sa podľa experta hodí do klubu San Jose Sharks © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia