Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Záplavová voda z Kachovskej priehrady klesla o 20 centimetrov, ale stále dosahuje viac ako päť metrov
9.6.2023 (SITA.sk) - Voda zo zničenej Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny začína v Chersonskej oblasti pomaly klesať.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na šéfa vojenskej administratívy Chersonskej oblasti Oleksandra Prokudina, v noci na piatok voda klesla približne o 20 centimetrov. Naďalej pokračuje evakuácia ľudí a zvierat.

„Pozdĺž pravého brehu je hladina vody na úrovni 5,38 metra, v Chersone je to 5,35 metra. Už teraz vidíme, že voda cez noc klesla o 20 centimetrov. K dnešnému ránu (piatok, 9. jún 2023) bolo v Chersonskej oblasti zaplavených 3 624 domov v 32 obciach, evakuovaných bolo 2 352 ľudí a asi 550 zvierat,“ napísal Prokudin na Telegrame.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zničená priehrada Kachovka a záplavy (fotografie)

Zároveň vyzval každého, kto sa nachádza v záplavovej zóne, aby odišiel a nesnažil sa zdržiavať tam, pretože takto sa ľudia podľa neho vystavujú nebezpečenstvu. Ubezpečil, že úrady pomôžu s evakuáciou, presídľovaním a materiálnou pomocou.

Viac k témam: Cherson, Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vodná nádrž Kachovka
Zdroj: SITA.sk - Záplavová voda z Kachovskej priehrady klesla o 20 centimetrov, ale stále dosahuje viac ako päť metrov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia