Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Nezamestnaní v priemere dostávajú 561 eur, poberateľov dávky pribudlo po troch mesiacoch poklesu
26.7.2023 (SITA.sk) - Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v júni tohto roka 35,8 tisíca osôb. Oproti máju išlo o nárast o 686 ľudí. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky tak stúpol po troch mesiacoch poklesu.

Priemerná suma dávky v nezamestnanosti v šiestom mesiaci tohto roka dosiahla 561 eur. Na výplatu nezamestnaneckých dávok Sociálna poisťovňa v júni vynaložila 22,2 milióna eur.

Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.Dávka v nezamestnanostiDávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných. Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.Viac k témam: Dávka v nezamestnanosti, Nezamestnanosť, Nezamestnanosť v SR
Zdroj: SITA.sk - Nezamestnaní v priemere dostávajú 561 eur, poberateľov dávky pribudlo po troch mesiacoch poklesu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia