Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Rumunsko rozšíri tranzitné trasy pre vývoz obilia z Ukrajiny, potrebuje však viac lodivodov
28.7.2023 (SITA.sk) - Rumunsko plánuje rozšíriť dôležité tranzitné trasy pre export obilia z Ukrajiny po narušení, ktoré spôsobilo odstúpenie Ruska od obilnej dohody umožňujúcej vývoz ukrajinského obilia cez Čierne more.

Vzhľadom na blízkosť k Ukrajine a s ohľadom na náklady je pre ukrajinské firmy teraz preferovanou možnosťou export cez rumunský čiernomorský prístav Konstanca. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Rekordný pohyb na kanáli SulinaBukurešť zväčšila kapacitu prístavu Konstanca, zmodernizovala a opätovne otvorila uzavreté železničné spojenie s Ukrajinou a pracuje na nájdení potrebných lodivodov pre riadenie plavidiel po kanáli Sulina.

Podľa rumunského ministerstva dopravy na tomto kanáli v máji zaznamenali rekordný pohyb, keďže ním prešlo viac ako 470 plavidiel.

Penzistov požiadajú o návratRumunský predstaviteľ zodpovedný za pôsobenie riečnych lodivodov Gabriel Covrig informoval, že počet lodivodov na rumunskom kanáli sa začne postupne zvyšovať na zhruba 60 z terajších 40.

Urobia to tak, že požiadajú personál a kapitánov na dôchodku, aby sa vrátili do práce.

Viac k témam: obilie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rumunsko rozšíri tranzitné trasy pre vývoz obilia z Ukrajiny, potrebuje však viac lodivodov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia