Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Zomrel Vašo Patejdl, hudobník a skladateľ megahitov
19.8.2023 (SITA.sk) - Vo veku 68 rokov, po krátkej a ťažkej chorobe, v sobotu 19. augusta zomrel Vašo Patejdl. Oznámila to skupina Elán na sociálnej sieti Facebook.

„S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že nás opustil mimoriadny a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a hudobný skladateľ megahitov svetovej úrovne, pán Vašo Patejdl," uviedla v statuse k priloženej fotografii.

Patejdl bol v roku 1968 jedným zo zakladateľov skupiny Elán. „Vašo, ďakujeme Ti za všetko! Odpočívaj v pokoji, modlíme sa za Teba a drž nám tam hore miesto... ," dodali Elánisti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Vašo Patejdl... sa narodil 10. októbra 1954 v Karlových Varoch, rodina sa však o šesť rokov neskôr presťahovala do Bratislavy. Vyštudoval kompozíciu na Vysokej škole múzických umení. V roku 1968 bol jedným zo zakladateľov skupiny Elán a v roku 1985 začal sólovú kariéru, pričom s textárom Ľubošom Zemanom tvorili stálu autorskú dvojicu.

V roku 1996 sa vrátil do Elánu, kde pôsobil ako hráč na klávesy. Podieľal sa aj na tvorbe viacerých slovenských a zahraničných interpretov, ako napríklad Beáta Dubasová, Marika Gombitová, Banket či Heidi Janků. Bol aj skladateľom filmovej hudby a preslávil sa piesňami z filmu Fontána pre Zuzanu.Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Zomrel Vašo Patejdl, hudobník a skladateľ megahitov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia