Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Holandský pivovar Heineken predal svoju divíziu v Rusku za jedno euro, stratil pritom tristo miliónov eur
25.8.2023 (SITA.sk) - Holandský výrobca piva Heineken ukončil svoj odchod z Ruska a miestnu divíziu predal len za jedno euro ruskému priemyselnému gigantovi Arnest Group. Urobil tak 18 mesiacov od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu.

Firma o tom informovala v piatok. Heineken uviedol, že ruskú divíziu predal s celkovou stratou 300 miliónov eur.

Heineken čelil kritikeHolandská pivovarnícka spoločnosť po vypuknutí vojny čelila kritike pre pomalé tempo svojho sťahovania sa z ruského trhu. Tvrdila však, že sa snaží postarať o svojich zamestnancov v Rusku.

V marci minulého roka Heineken uviedol, že z Ruska odchádza, keďže jeho podnikanie v krajine „nie je v terajšom prostredí ďalej udržateľné ani životaschopné“. Dodal však, že chce zabezpečiť „usporiadané odovzdanie“ novému majiteľovi.

Prácu garantujú na tri roky„Hoci to trvalo oveľa dlhšie, ako sme dúfali, táto transakcia zabezpečuje živobytie našim zamestnancom a umožňuje nám odísť z krajiny zodpovedným spôsobom,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Heinekenu Dolf van den Brink.

Holandská pivovarnícka spoločnosť uviedla, že firma Arnest Group garantuje 1 800 ruským zamestnancom Heinekenu prácu na tri roky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Holandský pivovar Heineken predal svoju divíziu v Rusku za jedno euro, stratil pritom tristo miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia