Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Babišova mediálna spoločnosť Mafra sa čoskoro dozvie meno nového majiteľa, získať by ju mohol miliardár Karel Pražák
29.8.2023 (SITA.sk) - Česká mediálna spoločnosť Mafra by sa čoskoro mohla dozvedieť meno jej nového majiteľa. Zo súboja o jej kúpu, ktorý v ostatných dňoch vrcholí, vypadol priemyselník Michal Strnad.

Akvizíciu má na dosah miliardárAkvizíciu má tak najviac na dosah miliardár Karel Pražák. Informuje o tom spravodajský portál Seznam Zprávy (SZ).

Hovorca Strnadovej Czechoslovak Group Andrej Čírtek pre SZ Byznys potvrdil, že skupina v súčasnosti nerokuje o kúpe vydavateľstva Mafra.

Zverenecké fondy Andreja BabišaMafra patrí do zvereneckých fondov politika Andreja Babiša. Vydavateľstvo v roku 2013 kúpil jeho konglomerát Agrofert.

Spolu s Mafrou teraz predáva aj jeden z jeho chemických podnikov, hovorí sa hlavne o Synthesii v Pardubiciach. Cena za obe firmy podľa SZ Byznys dosiahla úroveň osem miliárd korún.

Informácie o predaji mediálnej spoločnosti Mafra sa objavujú od konca minulého roka.

Viac k témam: Akvizícia, bývalý český premiér, Vydavateľstvo
Zdroj: SITA.sk - Babišova mediálna spoločnosť Mafra sa čoskoro dozvie meno nového majiteľa, získať by ju mohol miliardár Karel Pražák © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia