Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Na Ružičku čaká podľa experta kľúčový ročník v Calgary, má motiváciu na lepšie výkony
31.8.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Adam Ružička z tímu Calgary Flames v zámorskej NHL bude podľa experta Ryandyho Sportaka z magazín The Hockey News ťažiť zo zmeny na poste hlavného trénera „plameňov".

Nedostával veľa priestoruDvadsaťštyriročný Bratislavčan zároveň vstupuje do posledného roku zmluvy, čo bude pre neho podľa Sportaka dobrá motivácia podávať v sezóne 2023/2024 lepšie výkony.

Ružička nedostával v ostatnej sezóne veľa priestoru v prvom tíme Flames od trénera Darryla Suttera, no naznačil svoj potenciál. Keď hrával pravidelne, tak bol produktívny.

V základnej časti odohral 44 z 82 zápasov a nazbieral v nich 20 bodov (6+14). V zmluve má ešte jeden rok s platom 762-tisíc dolárov.

Vidí v ňom potenciál„V prvých 25 zápasoch strelil 6 gólov a získal 20 bodov, no v ďalších 19 nebodoval a potom bol zdravý náhradník," pripomenul Sportak nevyrovnanosť výkonov Ružičku. Vidí však v ňom potenciál.

„Je kandidát na pozíciu centra vo štvrtom útoku a má všetko potrebné na to, aby bol dobrý útočník. Mali by mu pomôcť nový tréner a tiež motivácia, keďže po sezóne bude obmedzený voľný hráč. Nasledujúci ročník bude pre neho rozhodne zásadný," myslí si expert.

Viac k témam: NHL, slovenský hokejový útočník, Tréner
Zdroj: SITA.sk - Na Ružičku čaká podľa experta kľúčový ročník v Calgary, má motiváciu na lepšie výkony © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia