Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Väčšina ľudí na Slovensku by privítala viac žien v politike, považujú to za dôležité
10.9.2023 (SITA.sk) - Väčšina ľudí na Slovensku považuje prítomnosť žien v politike za dôležitú. Ako vyplýva z prieskumu agentúry AKO pre TV JOJ24, pre takmer 52 % opýtaných je dôležité, aby vo verejných funkciách a v politike bolo viac žien.

Pre takmer 14 % respondentov je to veľmi dôležité, pre 38 % pomerne dôležité. Naopak, pre zhruba 40 % opýtaných nie je dôležité, aby vo verejných funkciách a v politike bolo viac žien.

Tí respondenti, pre ktorých je dôležité, aby vo verejných funkciách a v politike bolo viac žien, boli nadpriemerne ženy, najmladšia (18-30 rokov) a najmä najstaršia veková skupina (60+), vysokoškolsky vzdelaní, obyvatelia Trnavského, Bratislavského, Košického a Prešovského kraja, občania maďarskej národnosti a obyvatelia najväčších sídel (nad 100 000 obyvateľov), ale aj obyvatelia sídel s 5 001 až 20 000 obyvateľmi.Agentúra AKO vykonala prieskum od 29. augusta do 6. septembra na vzorke 1 000 respondentov.Viac k témam: političky, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum
Zdroj: SITA.sk - Väčšina ľudí na Slovensku by privítala viac žien v politike, považujú to za dôležité © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia