Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Polícia vo Veľkých Levároch zadržala 11 nelegálnych migrantov, vodič nezvládol riadenie podozrivého vozidla (foto)
12.9.2023 (SITA.sk) - V pondelok 11. septembra zasahovali viaceré policajné hliadky vo Veľkých Levároch v okrese Malacky, kde zachytili 11 nelegálnych migrantov.

Vytvorenie uzáveryAko informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, na operačnom stredisku prijali oznámenie o úniku podozrivého vozidla Mercedes–Benz. To sa presúvalo z Maďarska po diaľnici D2 v smere na Českú republiku.

Neskôr zistili, že vozidlo doprevádza ďalšie auto Opel Zafira a v oboch sa majú nachádzať nelegálni migranti. Keď vozidlo Opel zišlo z diaľnice D2 na štátnu cestu I/2 smerom na Sekule, policajti vytvorili pred obcou Veľké Leváre uzáveru.

Náraz vozidlaVodič prenasledovaného vozidla pred uzáverou strhol riadenie a narazil do oplotenia. Po náraze z vozidla vystúpilo viac osôb, pričom jedna sa dala na útek. Po použití varovných výstrelov sa ju podarilo zadržať.

Vo vozidle sa nachádzalo 11 nelegálnych migrantov, medzi ktorými bola jedna žena a dve deti. Druhé prenasledované vozidlo zastavili policajné hliadky v Trnavskom kraji. Zadržaných migrantov odovzdali cudzineckej polícii.

Viac k témam: bratislavská policajná hovorkyňa, bratislavská polícia, Cudzinecká polícia, Diaľnica D2, nelegálni migranti, trnavská polícia
Zdroj: SITA.sk - Polícia vo Veľkých Levároch zadržala 11 nelegálnych migrantov, vodič nezvládol riadenie podozrivého vozidla (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia