Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Vojenskú prísahu zložilo takmer 400 nových vojakov, slávnostný nástup sa po dlhom čase konal na verejnosti (video)
22.9.2023 (SITA.sk) - Takmer 400 nových vojakov zložilo v piatok vojenskú prísahu v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici. Od existencie Ozbrojených síl (OS) SR tak ide o jeden z najvyšších počtov nových profesionálnych vojakov skladajúcich prísahu v jeden deň.

Slávnostný nástup s prísahouPrítomný bol náčelník Generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko aj štátny tajomník Ministerstva obrany (MO) SR Marian Majer. Informoval o tom komunikačný odbor MO SR s tým, že slávnostný nástup spojený s vojenskou prísahou sa konal po dlhom čase na verejnosti.Prísahu zložilo 305 profesionálnych vojakov a 91 vojačiek. Ako rezort obrany spresnil, celkovo ide o 190 čakateľov štátnej služby, 186 kadetov Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika a 20 kadetov Dôstojníckeho kurzu absolventov vysokých škôl, ktorí úspešne zvládli náročný, sedem týždňov trvajúci základný vojenský výcvik.

Kariéra vojaka má dôležité poslanieVojna na Ukrajine nám ukazuje, že bezpečnosť, mier a nedotknuté hranice nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou. Ukazuje nám tiež, že kariéra vojaka má v súčasnej dobe aj na Slovensku svoje významné a dôležité poslanie,“ uviedol Majer.

Vojenskú prísahu ste skladali v pomyselnom tieni hrdinov Pamätníka SNP a v Deň ozbrojených síl SR. Je to deň, keď si pripomíname, že hŕstka dobrovoľníkov na poliach pri Brezovej rozprášila kus uhorských vojsk napriek tomu, že boli v presile. Prísahou ste sa zaviazali, že budete nasledovníkmi všetkých týchto našich predkov, ktorí sa zaslúžili o národnú identitu Slovákov a štátnosť SR,“ odkázal generál Zmeko novým profesionálnym vojakom.

Viac k témam: Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky, Generál, Slovenskí vojaci, Štátny tajomník, Vojenská prísaha
Zdroj: SITA.sk - Vojenskú prísahu zložilo takmer 400 nových vojakov, slávnostný nástup sa po dlhom čase konal na verejnosti (video) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia