Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Situácia v Čiernom mori zostáva aj naďalej napätá, Kyjev má pred sebou ešte „dlhú cestu“ (video)
22.9.2023 (SITA.sk) - Situácia v Čiernom mori zostáva „napätá“ a Ukrajina má pred sebou ešte „dlhú cestu“, aby „zničila všetky schopnosti nepriateľa“ na Kryme.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAko uvádza spravodajský web CNN, v súvislosti s piatkovým ukrajinským raketovým útokom na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli to uviedla hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humeňuková. Vo videu uviedla, že Rusko si „uvedomuje, že v Čiernom mori a na ich základniach to už pre nich nie je bezpečné“.Dodala, že Ukrajina sa sústredí na viac „takýchto bodov na mape Krymu“ a pred ukrajinskou armádou je ešte „dlhá cesta“. Humeňuková podotkla, že „sezóna výbuchov“ bude pokračovať a ešte sa udeje veľa „zaujímavých vecí“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Čiernomorská flotila, Krym, Raketový útok, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Situácia v Čiernom mori zostáva aj naďalej napätá, Kyjev má pred sebou ešte „dlhú cestu“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia