Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Kmec chce pre čerpanie financií z plánu obnovy zaviesť krízový manažment
17.10.2023 (SITA.sk) - Vo využívaní finančných prostriedkov Európskej únie z Plánu obnovy a odolnosti bude potrebné takisto zaviesť krízový manažment.

PriorityInformoval o tom v utorok nominant strany Hlas-SD na post vicepremiéra pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov v novej vláde Peter Kmec.

Ako povedal, z týchto zdrojov treba za tri roky vyčerpať približne 6,4 miliardy eur, takže je nutné minúť zhruba 2 miliardy eur ročne.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)„Momentálne ešte nemáme dopracované mnohé implementačné projekty. Na účte máme viac ako 2 miliardy eur, ktoré nám už zaslala Európska komisia,“ uviedol o svojej prvej priorite pri predstavovaní vládnych kandidátov Hlasu-SD Kmec.

Duplicitné čerpanie z plánu obnovyS kolegom Richardom Rašim, ktorý je nominantom tejto strany na ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizáciu, budú koordinovať aj efektívne čerpanie všetkých európskych peňazí. To má zabrániť duplicite čerpania z plánu obnovy aj z tradičných eurofondov.

„Druhá veľmi dôležitá oblasť je otázka nového rastového modelu, ktorý je naviazaný na stratégiu o vzdelávaní, vede, výskume a inováciách. Tam budeme musieť úzko spolupracovať s ministerstvom školstva, vedy, výskumu a s ministerstvom hospodárstva,“ priblížil ďalšiu prioritu Kmec. Cieľom je podľa neho dostať Slovensko z tzv. pasce stredného príjmu.

Viac k témam: Eurofondy, Minister hospodárstva, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Minister školstva vedy výskumu a športu SR, Plán obnovy a odolnosti SR, Vicepremiér
Zdroj: SITA.sk - Kmec chce pre čerpanie financií z plánu obnovy zaviesť krízový manažment © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia