Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Európska komisia víta dohodu o rozpočte Únie na rok 2024, ktorou sa zabezpečí financovanie priorít
13.11.2023 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) privítala dohodu Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie o rozpočte na rok 2024, vďaka ktorej podľa nej bude možné riešiť najmä najnaliehavejšie dôsledky krízy na Blízkom východe a tiež problémy v Európe a jej susedstve.

Obnova hospodárstva„Komisia víta túto dohodu, ktorou sa zabezpečí financovanie priorít EÚ na budúci rok," uviedla EK v tlačovej správe.

Dohoda o rozpočte na tok 2024 sa týka záväzkov vo výške 189,4 miliardy eur a platieb vo výške 142,6 miliardy eur.

Z rozpočtu na rok 2024 sa bude naďalej podporovať obnova hospodárstva a zároveň zlepšovať strategická autonómia Európy.

Pripravenosť Európy na budúcnosťPrioritou budú naďalej výdavky na zelené a digitálne iniciatívy aj pomocou nástroja NextGenerationEU, ktoré zvyšujú odolnosť a pripravenosť Európy na budúcnosť.

Ročný rozpočet na rok 2024 teraz formálne prijme Rada Európskej únie a Európsky parlament. Hlasovanie v pléne europarlamentu, ktoré bude znamenať zavŕšenie celého procesu, je naplánované na 22. novembra.

Viac k témam: Dohoda, Europarlament, Hlasovanie, Nástroj NextGenerationEU, obnova hospod, Rozpočet Európskej únie
Zdroj: SITA.sk - Európska komisia víta dohodu o rozpočte Únie na rok 2024, ktorou sa zabezpečí financovanie priorít © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia