Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Trnavskí policajti chytili jedného z aktérov megakrádeže, z účtu obete vybrali za noc 150-tisíc eur (foto)
14.11.2023 (SITA.sk) - Trnavskí kriminalisti zadržali jedného zo skupiny páchateľov, ktorým sa počas jednej noci podarilo ukradnúť z účtu obete viac ako 150 000 eur.

Návrh na väzobné stíhanieVyšetrovateľ muža obvinil a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Skupina osôb sa podľa polície „nabúrala“ do bankovej aplikácie poškodeného z okresu Galanta a postupne z jeho účtu presunula peniaze na sedem iných účtov.

Z nich potom pomocou virtuálnej karty vybrali z viacerých bankomatov celú sumu.

„Krajský vyšetrovateľ obvinil 34-ročného Ukrajinca z obzvlášť závažného zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za ktorý mu v zmysle zákona môže hroziť väzenie na 10 až 15 rokov. Na stotožnení ďalších osôb podozrivých zo spoluúčasti na trestnom čine polícia naďalej intenzívne pracuje,“ informovala trnavská polícia.

Pomoc verejnostiPrípadom sa pôvodne začala zaoberať galantská polícia, vzhľadom na okolnosti prípadu si však vec prevzal krajský vyšetrovateľ.

Operatívnou činnosťou, analyzovaním množstva stôp a informácií sa policajtom podarilo zistiť, aj za pomoci verejnosti, totožnosť jedného z komplicov. Po súhlase prokurátora ho policajti koncom minulého týždňa zadržali.

Viac k témam: Bankový účet, Krádež, Obvinenie, Trestný čin, Väzobné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Trnavskí policajti chytili jedného z aktérov megakrádeže, z účtu obete vybrali za noc 150-tisíc eur (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia