Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Militanti Hamasu odovzdali desiatky rukojemníkov Izraelu, každé prepustenie predlžuje prímerie
26.11.2023 (SITA.sk) - Militantné hnutie Hamas v sobotu prepustilo zo zajatia v Pásme Gazy na základe dohody o štvordňovom prímerí dovedna 17 rukojemníkov vrátane 13 Izraelčanov, zatiaľ čo Izrael prepustil 39 palestínskych zajatcov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktTáto výmena sa oneskorila o niekoľko hodín po tom, čo Hamas obvinil Izrael z porušovania dohody. Oneskorenie podčiarklo krehkosť prímeria vo vojne, ktorá otriasla Izraelom a šokovala svet, spôsobila rozsiahlu skazu v Pásme Gazy a hrozila rozšírením do celého regiónu.

Organizácia Hamas sa zaviazala prepustiť najmenej 50 z približne 240 rukojemníkov. Izrael prepustí 150 palestínskych väzňov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Obe strany sa dohodli, že najskôr prepustia ženy a deti. Podľa Izraela sa za každých ďalších desať prepustených rukojemníkov prímerie predĺži o jeden deň.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Rukojemníci, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Militanti Hamasu odovzdali desiatky rukojemníkov Izraelu, každé prepustenie predlžuje prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia