Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východe
26.11.2023 (SITA.sk) - Kontajnerová loď vlastnená izraelským miliardárom Idana Ofera sa v Indickom oceáne stala terčom útoku podozrivého iránskeho bezpilotného lietadla. V sobotu to uviedol predstaviteľ amerického ministerstva obrany.

Útok na plavidlo CMA CGM Symi nastal v piatok v čase, keď sa celosvetová lodná doprava čoraz viac stáva terčom už niekoľko týždňov trvajúcej vojny na Blízkom východe.

Predstaviteľ Pentagonu pod podmienkou anonymity pre agentúru AP povedal, že loď plaviaca sa pod vlajkou Malty sa v medzinárodných vodách stala terčom útoku iránskeho dronu Šáhid, ktorý viezol výbušné zariadenie.

Dron explodoval a spôsobil poškodenie lode, no nezranil nikoho z posádky. Američania naďalej monitorujú situáciu, pričom podľa spomenutého nemenovaného predstaviteľa sa domnievajú, že za útokom pravdepodobne stoja iránske Revolučné gardy.

Viac k témam: drony Šáhid, Miliardári, Útok na plavidlo
Zdroj: SITA.sk - Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východe © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia