Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Koalícia ide zmeniť fungovanie úradu na ochranu oznamovateľov, tvrdí Taraba a nenechajú si diktovať
26.11.2023 (SITA.sk) - Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti sa stal servisnou agentúrou opozície, ktorý slúži na „zabetónovanie" jej ľudí v štátnych funkciách.

Regulácia činnostiV diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to povedal vicepremiér a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS).

Takáto činnosť úradu je podľa neho protiprávna, preto ide opozícia v decembri iniciovať zmenu zákona, ktorý reguluje jeho činnosť.

Skompromitovala úrad„Tej pani šéfke toho úradu chcem pogratulovať, že skompromitovala ten úrad ešte skôr, ako začal poriadne fungovať," vyhlásil Taraba s tým, že návrh novely zákona o fungovaní úradu už videl.

Zároveň povedal, že koalícia otvorí všetky prípady, v ktorých úrad priznal status chráneného oznamovateľa. „Bude to urobené absolútne ústavným spôsobom. My si nenecháme tu diktovať," doplnil minister.

Viac k témam: Minister životného prostredia SR, Televízia, V politike
Zdroj: SITA.sk - Koalícia ide zmeniť fungovanie úradu na ochranu oznamovateľov, tvrdí Taraba a nenechajú si diktovať © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia