Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Borrell vyzval na koniec konfliktu v Pásme Gazy, počiatočné prímerie je dôležitý prvý krok k politickému riešeniu
27.11.2023 (SITA.sk) - Šéf diplomacie Európskej únie (EÚ) Josep Borrell v pondelok vyzval na dlhotrvajúce prímerie medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktNa ôsmom regionálnom fóre Únie pre Stredomorie v španielskej Barcelone povedal, že počiatočné štvordňové prímerie v izraelsko-palestínskom konflikte je „dôležitý prvý krok“ smerom k jeho politickému riešeniu. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Zajtra sa skončí pozastavenie operácií. Snáď to ešte pár dní vydrží. Ale už od dneška musíme začať rozmýšľať, ako budeme pokračovať v politickom procese,“ zdôraznil Borrell.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Diplomat odsúdil útok Hamasu na Izrael, ale povedal, že „spôsob, akým Izrael uplatňuje svoje právo na obranu, je dôležitý“. Zdôraznil pritom „veľmi neprimeraný počet obetí“ a civilné utrpenie v Pásme Gazy.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Prímerie, šéf európskej diplomacie, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Borrell vyzval na koniec konfliktu v Pásme Gazy, počiatočné prímerie je dôležitý prvý krok k politickému riešeniu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia