Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Agentúra SARIO v rámci národného projektu Podpora internacionalizácie MSP pomohla viac ako 3-tisíc firmám
28.11.2023 (SITA.sk) - Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) podporila v rámci národného projektu Podpora internacionalizácie malých a stredných podnikov (MSP)" viac ako 3 200 firiem.

Vytváranie obchodných príležitostíV rokoch 2017 až 2023 im pomohla pri vytváraní obchodných príležitostí so zahraničnými partnermi prostredníctvom účasti na medzinárodných veľtrhoch a výstavách, podnikateľských misiách, exportne zameraných vzdelávacích seminároch, ako aj cez nástroj rozvoj dodávateľských reťazcov.

V rámci projektu celkovo zrealizovala 421 podujatí, výška poskytnutej nefinančnej pomoci de minimis predstavuje viac ako 8 mil. eur.

Nový národný projekt„Vďaka spätným väzbám a komunikácii s účastníkmi podujatí vieme povedať, že účasť a prezentácia na podujatiach a aktivitách národného projektu bola vnímaná ako veľmi prínosná. Poskytla firmám atraktívne príležitosti na nadviazanie nových kontaktov, obchodných partnerstiev a odhalila tiež inovačný potenciál samotného Slovenska,“ povedal riaditeľ Národného projektu Jozef Troják.

Aktuálne agentúra pracuje na príprave aktivít nového národného projektu „Podpora internacionalizácie MSP II.", ktorý bude realizovaný v programovom období 2021-2027.

Viac k témam: Firmy, Malé a stredné podniky, Podpora, Podpora internacionalizácie malých a stredných podnikov, Projekt
Zdroj: SITA.sk - Agentúra SARIO v rámci národného projektu Podpora internacionalizácie MSP pomohla viac ako 3-tisíc firmám © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia