Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra
29.11.2023 (SITA.sk) - Súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra. Mestský súd Bratislava IV zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia voči rozkazu ministra vnútra o postavení mimo službu ďalšieho z vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavla Ďurku, naposledy funkcionára Úradu inšpekčnej služby. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Ako MV SR spresnilo, sudkyňa v tomto prípade vylúčila právomoc civilného súdu s odkazom na rozhodnutie kompetenčného senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý pokladá za dlhodobo a stabilne judikovaný názor. Súd súčasne opätovne konštatoval, že vydaním neodkladného opatrenia by došlo k zásahu a obmedzeniu výkonu verejnej moci iným orgánom.

Súd tak už druhýkrát rozhodol v súlade s právnym názorom MV SR, dvakrát rozhodol v prospech návrhov vyšetrovateľov NAKA postavených mimo službu.

Viac k témam: Čurillovci, Súdy, Vyšetrovatelia NAKA
Zdroj: SITA.sk - Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia