Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Sestra Kim Čong-una odmieta ponuku Spojených štátov na dialóg, vyjadrila sa aj k špionážnemu satelitu
30.11.2023 (SITA.sk) - Vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una vo štvrtok odmietla výzvy Spojených štátov na návrat k diplomacii. Zároveň odsúdila kritiku nedávneho vypustenia severokórejského špionážneho satelitu a podotkla, že napriek zákazu Organizácie Spojených národov (OSN) pribudnú ďalšie takéto projekty.

„Severná Kórea sa bude aj naďalej snažiť rozvíjať všetko, čo patrí k jej suverénnym právam, a pokračovať vo výkone suverénnych práv, ktoré majú všetky členské štáty OSN, dôstojným spôsobom bez toho, aby boli obmedzované aj v budúcnosti,“ povedala Kim Jo-čong.

KĽDR zakazujú vypúšťanie satelitov rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, keďže je to vnímané ako krytie pre testy technológií rakiet dlhého doletu. Severná Kórea argumentuje, že má suverénne a legitímne práva na vysielanie satelitov na obežnú dráhu, aby mohla čeliť tomu, čo nazýva zintenzívňujúcimi sa vyhrážkami zo strany USA a spojencov.

Viac k témam: Severokórejský vodca, Špionáž, špionážny satelit
Zdroj: SITA.sk - Sestra Kim Čong-una odmieta ponuku Spojených štátov na dialóg, vyjadrila sa aj k špionážnemu satelitu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia