Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Ministerstvo vnútra odovzdalo hasičom v Malackách sedem vozidiel, ktoré majú slúžiť na likvidáciu lesných požiarov (video+foto)
4.12.2023 (SITA.sk) -

Osvedčený typ vozidlaAko informuje tlačový odbor rezortu vnútra, ide o pokračovanie projektu Posilnenie intervenčných kapacít Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cena jedného vozidla je viac ako 407-tisíc eur vrátane DPH.

Novú hasičskú techniku v pondelok odovzdala prvá štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská a prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavol Mikulášek.

Cisternová automobilová striekačka CAS 4x4 typu Unimog je výnimočná vysokým podvozkom a priechodnosťou v teréne, čím predurčujú vozidlo najmä na zásahy v ťažkom teréne pri hasení lesných požiarov," konštatuje tlačové oddelenie s tým, že tento typ terénneho vozidla sa osvedčil aj pri poskytovaní medzinárodnej pomoci krajinám zasiahnutých rozsiahlymi lesnými požiarmi.

Náhradná generácia starších vozidielJeden kus vozidla dnes prevzali zástupcovia z krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave, pričom zvyšných šesť vozidiel bude prerozdelených medzi skupiny západ, stred a východ modulu pozemného hasenia lesných požiarov.

Je to náhradná generácia obdobných vozidiel, ktoré dnes už majú viac ako dvadsať rokov, a preto v najvyššom čase a najvyššej potrebe ich dostávame do výkonu služby práve dnes," povedal prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

Vozidlo je vybavené pohonom zadnej nápravy s možnosťou pripojenia pohonu prednej nápravy a centrálnym tlakovaním pneumatík ovládaným z miesta vodiča. Má nádrž na vodu s objemom 3-tisíc litrov a čerpadlo s maximálnym výkonom.

Vozidlo je ďalej vybavené lanovým navijakom, prostriedkami spojovacej služby, navigačným a polohovacím systémom, technickými prostriedkami, prenosným plávajúcim čerpadlom, genfovakmi, zámočníckym náradím a profesionálnou motorovou pílou," dodáva ministerstvo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: nové vozidlá, Operačný program Kvalita životného prostredia
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo vnútra odovzdalo hasičom v Malackách sedem vozidiel, ktoré majú slúžiť na likvidáciu lesných požiarov (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia