Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Nemecko sa podľa Scholza musí pripraviť na rozšírenie pomoci Ukrajine, situácia v USA je neistá
9.12.2023 (SITA.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz na konferencii Sociálnodemokratickej strany Nemecka vyhlásil, že jeho krajina by mala byť pripravená rozšíriť svoju podporu pre Ukrajinu za situácie, keď pomoc zo strany iných štátov sa zmenšuje. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nemeckú televíznu stanicu n-tv.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Táto vojna sa pravdepodobne skoro neskončí," povedal Scholz. Preto je podľa neho nevyhnutné, „aby sme dlhodobo dokázali robiť, čo je potrebné“, a to „naďalej podporovať Ukrajinu v jej obrannom boji“.

Nemecko musí byť pripravené robiť ešte viac, keď podpora zo strany iných oslabuje, povedal kancelár zjavne v narážke na neistú politickú situáciu v USA pred budúcoročnými prezidentskými voľbami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)

Viac k témam: Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Nemecko sa podľa Scholza musí pripraviť na rozšírenie pomoci Ukrajine, situácia v USA je neistá © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia