Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Trnavská vodárenská spoločnosť zvyšuje ceny, dôvodom je aj nižšia spotreba vody
15.1.2024 (SITA.sk) -  Trnavská vodárenská spoločnosť zvýšila cenu pitnej vody, ako aj cenu za odvádzanie a čistenie odpadovej vody, takzvané stočné. Meter kubický pitnej vody stojí od 8. januára 1,33 eura, stočné 1,43 eura.

Domácnosť s ročnou spotrebou 100 metrov kubických vody zaplatí po novom za vodu 113,21 eura a za stočné 143,52 eura, čo je v prepočte na rok asi o 27,50 eura viac ako doteraz. O nových cenách na návrh Trnavskej vodárenskej spoločnosti rozhodol Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Vodárenská spoločnosť návrh na zmenu maximálnych cien zdôvodnila výraznou zmenou ekonomických parametrov. Úrad po preskúmaní návrhu zistil, že zmenou je najmä výrazný medziročný pokles množstva dodanej pitnej vody a odvedenej a čistenej odpadovej vody.

Trnavská vodárenská spoločnosť ho vysvetlila postupne klesajúcou spotrebou u maloodberateľov a tiež veľkoodberateľov. Tí podľa nej obmedzili výrobné procesy, a tým aj spotrebu vody, budovali vlastné vodné zdroje alebo vykonali opatrenia zamerané na recirkuláciu vody.Trnavská vodárenská spoločnosť so sídlom v Piešťanoch je dominantným dodávateľom pitnej vody prostredníctvom verejného vodovodu a prevádzkovateľom kanalizácie v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec. Jej akcie vlastní približne sto miest a obcí regiónu, najväčším akcionárom je mesto Trnava. Spoločnosť má 67 vodných zdrojov a spravuje približne 840 kilometrov vodovodnej a 640 kilometrov kanalizačnej siete. K dispozícii má šesť čistiarní odpadových vôd.Viac k témam: Cena vody, Pitná voda, Vodné a stočné
Zdroj: SITA.sk - Trnavská vodárenská spoločnosť zvyšuje ceny, dôvodom je aj nižšia spotreba vody © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia