Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji stúpla, naďalej je však tretia najnižšia na Slovensku
22.1.2024 (SITA.sk) - Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) po troch mesiacoch poklesu v decembri stúpla. Jej hodnota sa medzimesačne zvýšila o 0,12 percenta na úroveň 3,61 percenta. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Aktuálna miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji je naďalej tretia najnižšia na Slovensku, nižšie hodnoty vykazuje Bratislavský a Trnavský kraj. Podiel disponibilných uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku na obyvateľstve v produktívnom veku (PDU), ktorý je od minulého roka novým hlavným ukazovateľom o nezamestnanosti na Slovensku, sa v decembri zvýšil na úroveň 2,78 percenta.

Najnižšiu úroveň PDU z deviatich okresov Trenčianskeho kraja má okres Trenčín s 1,94 percenta. Nasledujú okresy Ilava (2,25 %), Púchov (2,43 %), Myjava (2,54 %), Bánovce nad Bebravou (2,70 %), Nové Mesto nad Váhom (2,70 %), Považská Bystrica (2,78 %), Partizánske (2,79 %), a Prievidza (3,94 %).

Viac k témam: Nezamestnanosť, Produktívny vek
Zdroj: SITA.sk - Miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji stúpla, naďalej je však tretia najnižšia na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia