Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Donovaly sú pre vozidlá nad 10 metrov uzavreté, počasie robí problémy aj v Trnavskom kraji
24.1.2024 (SITA.sk) -


  • aktualizované 24. januára 10:40
Pre nákladné vozidlá nad 10 metrov je pre husté sneženie od dnešného rána uzavretý horský priechod Donovaly.

Ako agentúru SITA informoval pracovník dispečingu Banskobystrickej regionálnej správy ciest (BBRSC), Donovaly pre kamióny otvoria až keď prestane snežiť, pričom podľa predpovedí by sneženie malo popoludní prejsť do dažďa.

Horské priechody Šturec a Čertovica sú nateraz zjazdné pre všetku dopravu. Pre nákladnú dopravu nad 10 metrov bol od 9:50 uzavretý aj horský priechod Javorinka medzi Muráňom a Červenou Skalou. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že naďalej platí rovnaké obmedzenie aj na horskom priechode Donovaly.

Množstvo práce s počasím má polícia v Trnavskom kraji.Vodičov upozorňuje, aby prispôsobili jazdu stavu ciest, dodržiavali dostatočný odstup a nebrzdili na poslednú chvíľu.

„Policajti riešia na cestách nášho kraja jednu udalosť za druhou. Od skorého rána bola polícia privolaná k autám mimo cestu, dopravným nehodám aj zrazenému chodcovi a cyklistovi," informuje trnavská polícia na sociálnej sieti. Cyklistom radí, aby nechali bicykle radšej doma.

Zároveň varuje chodcov, aby sa pred vstupom na cestu uistili, že ich vodič zaregistroval a dáva im prednosť. Na klzkej vozovke nemá šancu tesne pred priechodom zabrzdiť.

Viac k témam: Dopravné obmedzenia, Horský priechod Donovaly, Sneženie
Zdroj: SITA.sk - Donovaly sú pre vozidlá nad 10 metrov uzavreté, počasie robí problémy aj v Trnavskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia