Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave horeli sklady, na mieste zasahovalo 11 hasičov (foto)
6.2.2024 (SITA.sk) -


  • aktualizované 6. februára, 12:56
Pri požiari technickej časti Fakultnej nemocnice v Trnave zasahovalo od skorého rána 11 hasičov z hasičskej stanice v Trnave.

Skladové priestoryPlamene zachvátili podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva HaZZ Leny Košťálovej skladové priestory zdravotníckeho zariadenia.

„V súčasnej dobe prebieha na mieste udalosti odvetrávanie silne zadymených priestorov. Príčina vzniku požiaru, rovnako aj výška vzniknutej škody, je štádiu vyšetrovania," dodala Košťálová.

V súčasnosti na mieste pracuje zisťovateľ príčin požiarov. Zatiaľ nie je známe, či bude môcť fungovať kuchyňa, ktorá pripravuje stravu pre nemocnicu.

Pacienti boli mimo ohrozeniaHovorca Fakultnej nemocnice v Trnave Matej Martovič informoval, že požiar vznikol v budove, kde nie je poskytovaná liečebno-preventívna starostlivosť. Pacienti tak boli mimo ohrozenia života i zdravia. Situáciou sa hneď ráno zaoberal krízový štáb nemocnice, ktorý prijal potrebné opatrenia.

„Strava je poskytovaná aj naďalej, nakoľko priestory kuchyne, kde sa varí, neboli zasiahnuté. Najväčšie škody boli v sklade a v administratívnych priestoroch, ktoré sú zadymené,“ uviedol pre agentúru SITA Martovič. Krízový štáb bude podľa neho zasadať pravidelne, situáciu bude ďalej monitorovať a vyhodnocovať.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: SITA.sk - Vo Fakultnej nemocnici v Trnave horeli sklady, na mieste zasahovalo 11 hasičov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia