Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Užívatelia elektronických služieb štátu pribúdajú, vlani sa podalo takmer tri milióny podaní
24.2.2024 (SITA.sk) - Užívatelia elektronických služieb štátu pribúdajú. Prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy Slovensko.sk bolo v minulom roku podaných 2 936 595 podaní a odoslaných 23 838 082 rozhodnutí. Vyplýva to zo štatistík Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES), ktorá portál spravuje.

Pre NASES, ktorá patrí pod Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, je pritom prioritná komunikácia s občanmi práve prostredníctvom portálu slovensko.sk. Vlani jeho používateľom poskytovalo poradenstvo a pomoc s elektronickými schránkami a s elektronickými službami 14 operátorov, Ústredné kontaktné centrum vybavilo spolu viac ako 67-tisíc požiadaviek.

Agentúra taktiež spracúva listinné a elektronické žiadosti v súvislosti s elektronickými schránkami. V roku 2023 bolo doručených a spracovaných celkom 12 107 žiadostí. Z uvedeného počtu bolo 8 555 listinných a 3 552 elektronických.

Viac k témam: Elektronické služby, Slovensko.sk
Zdroj: SITA.sk - Užívatelia elektronických služieb štátu pribúdajú, vlani sa podalo takmer tri milióny podaní © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia