Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Rakúska polícia vyšetruje 17 ľudí pre podozrenie zo sexuálneho zneužívania, obeťou má byť len 12-ročné dievča
1.3.2024 (SITA.sk) - Rakúska polícia v piatok oznámila, že vyšetruje 17 ľudí, väčšinu z nich maloletých, pre podozrenie z niekoľkomesačného sexuálneho zneužívania iba 12-ročného dievčaťa. Dvanásti z podozrivých sú maloletí vo veku od 14 do 18 rokov, jeden má 19 rokov, dvaja sú pod vekom trestnej zodpovednosti, čo je v Rakúsku 14 rokov, a totožnosť ďalších dvoch nie je známa.

Ako uviedol Florian Finda, popredný predstaviteľ štátnej kriminálnej polície vo Viedni, medzi podozrivými sú štátni príslušníci Rakúska, Turecka, Sýrie, Talianska, Bulharska a Srbska.

„Sú podozriví z vážneho sexuálneho zneužívania maloletej a pornografického zobrazenia neplnoletej osoby,“ uviedol Finda.

K trestným činom údajne došlo od februára do júna minulého roka v garážach, v bytoch páchateľov a na iných miestach vo Viedni. V jednom prípade bola údajne použitá sila, vo zvyšku bola obeť slovne donútená k sexu, uviedli vyšetrovatelia. Obeť a jej matka nahlásili prípad úradom v októbri.

Viac k témam: Sexuálne násilie, Sexuálne zneužitie
Zdroj: SITA.sk - Rakúska polícia vyšetruje 17 ľudí pre podozrenie zo sexuálneho zneužívania, obeťou má byť len 12-ročné dievča © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia