Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Európska komisia poslala Ukrajine miliardy eur, pomoc potrebuje na chod štátu či vyplatenie dôchodkov
20.3.2024 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) v stredu poslala Kyjevu prvých 4,5 miliardy eur na podporu v rámci nového nástroja EÚ pre Ukrajinu.

Prostredníctvom tohto mimoriadneho preklenovacieho financovania poskytuje Únia Ukrajine potrebnú likviditu na chod štátu, napríklad na vyplácanie miezd vo verejnom sektore a dôchodkov, aby sa krajina mohla naďalej sústreďovať na víťazstvo v boji proti ruskej agresii. EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Na naliehavé potreby prúdia z EÚ ďalšie prostriedky. Komisia práve vyplatila Ukrajine prvú tranžu vo výške 4,5 miliardy eur," uviedla predsedníčka EK Ursula von der Leyenová po stretnutí s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom.

Od začiatku vojny doteraz Európska únia a jej členské štáty dohromady poskytli Ukrajine pomoc v hodnote takmer 98 miliárd eur. Súčasťou tejto sumy je aj podpora pre približne štyri milióny ukrajinských utečencov v členských štátoch EÚ.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Európska komisia poslala Ukrajine miliardy eur, pomoc potrebuje na chod štátu či vyplatenie dôchodkov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia