Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Okresný súd bude pojednávať o podmienečnom prepustení doživotne odsúdeného Mikuláša Černáka
2.4.2024 (SITA.sk) - Okresný súd Trnava by sa mal zaoberať podmienečným prepustením na doživotne odsúdeného šéfa podsvetia Mikuláša Černáka.

Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, za týmto účelom vytýčil na svojom pracovisku v Piešťanoch verejné zasadnutia na 25. apríla a 2. mája. Na doživotie odsúdení majú právo požiadať o podmienečné prepustenie po odpykaní 25 rokov z trestu.

Senát zamietol odvolanieSenát Krajského súdu v Prešove zamietol v septembri 2010 odvolanie Černáka, rovnako aj odvolanie jeho matky, a potvrdil mu doživotný trest, na ktorý ho odsúdil Okresný súd v Prešove 10. novembra 2009.

Černák sa podľa verdiktu súdu v rokoch 1994 až 1997 osobne zúčastnil na vraždách šiestich osôb, pričom išlo o úmyselné usmrtenia vykonané obzvlášť surovým spôsobom so zavrhnutiahodných pohnútok. V roku 2000 si Černák už z väzenia objednal smrť podnikateľa Mariána Karcela.

Priznal sa k 14 vraždámOdsúdený začal neskôr spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Okresný súd v Banskej Bystrici v tejto súvislosti na verejnom zasadnutí v auguste 2020 schválil dohodu o vine a treste, v rámci ktorej sa na doživotie odsúdený bývalý boss banskobystrického podsvetia priznal k 16 skutkom, z toho k 14 vraždám.

Súd v tejto súvislosti upustil od uloženia súhrnného trestu, keďže skôr uložený výnimočný trest odňatia slobody na doživotie v tretej nápravnovýchovnej skupine považoval za dostatočný.

Viac k témam: Okresný súd Trnava, podmienečné prepustenie
Zdroj: SITA.sk - Okresný súd bude pojednávať o podmienečnom prepustení doživotne odsúdeného Mikuláša Černáka © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia