Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Pellegrini vyhral vo všetkých krajoch okrem Bratislavského, najtesnejší výsledok bol v Trnavskom
7.4.2024 (SITA.sk) - Peter Pellegrini vyhral druhé kolo prezidentských volieb vo všetkých krajoch okrem Bratislavského, kde Ivan Korčok získal 65,97 percenta hlasov.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024Úspešný prezidentský kandidát získal v Banskobystrickom kraji podporu 61,01 %. Takmer 59 percent si pripísal v Nitrianskom kraji. O málo menej získal v Trenčianskom kraji (58,31 %).

V Prešovskom kraji Pellegriniho zakrúžkovalo 57,39 % voličov. O niečo viac ako 56 % získal víťaz volieb v Žilinskom kraji. Nad päťdesiat percent získal Pellegrini aj v Košickom kraji, keď mu svoj hlas dalo 54,42 % voličov. Tesné víťazstvo získal Pellegrini v Trnavskom kraji (50,51 %).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Druhé kolo prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc Petra Pellegriniho v 2. kole prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc Ivana Korčoka v 2. kole prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Pellegrini vyhral vo všetkých krajoch okrem Bratislavského, najtesnejší výsledok bol v Trnavskom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia