Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Kultúra

Festival Starmus odštartuje veľkolepý koncert hudobníka Jeana-Michela Jarreho, pripojí sa k nemu aj gitarista Queenu (video+foto)
11.4.2024 (SITA.sk) - Siedmy ročník festivalu Starmus odštartuje veľkolepým koncertom francúzsky hudobník a skladateľ Jean-Michel Jarre. Predstaví sa s koncertom Bridge from the Future, ktorý je špeciálne navrhnutý pre túto príležitosť.

Ako informovali organizátori festivalu, hudobník sa súčasne stane aj členom Advisory Board festivalu Starmus. V spolupráci so spoločnosťou Eset festival prinesie šesť dní plných vedy a hudby vďaka svojmu Starmus Camp & City program.

Vystúpi aj gitarista z QueenFestival sa bude konať v Bratislave od 12. do 17. mája a vystúpi na ňom aj vizionárska umelkyňa Laurie Anderson a medzi hlavných hostí patrí aj skupina The Offspring a spevák Tony Hadley.

Organizátori na štvrtkovej tlačovej besede priblížili detaily o podujatiach Starmus Camp & City program. Festival otvorí legendárny priekopník elektronickej hudby Jean-Michel Jarre, ktorého koncert je strhujúcou oslavou ľudskej vynaliezavosti a umeleckého prejavu.

Na pódiu sa k nemu pripojí aj legendárny gitarista skupiny Queen a spoluzakladateľ festivalu Starmus Brian May. Diváci si počas koncertu užijú aj vizuálnu šou pri Moste SNP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Stretnutie ku koncertu Jeana Michela Jarreho na festivale Starmus (fotografie)

Poukázať chcú na silu hudby„Toto veľkolepé podujatie, ktoré verejnosti prináša spoločnosť Eset, má ambíciu poukázať na silu hudby prekonávať hranice a podnecovať predstavivosť," uviedli organizátori a spresnili, že koncert sa uskutoční v areáli výstaviska Incheba pri Moste SNP a bude zadarmo prístupný verejnosti.

Ako uviedol spoluzakladateľ festivalu Garik Israelian, Starmus po prvýkrát upriamuje pozornosť na planétu. Ako spresnil, cieľom je, aby bola verejnosť vnímavejšia k dôležitým otázkam doby a planéty.

„Niet pochýb o tom, že odštartovanie tejto špeciálnej edície takým veľkolepým predstavením, akým je Bridge from the Future, tento cieľ dosiahne," dodal Israelian.Mali by sme načúvať budúcnostiJarre uviedol, že tak, ako pokračujeme v učení sa z minulosti, mali by sme dnes načúvať budúcnosti.

„Byť vnímaví a pozorní k prichádzajúcim signálom. Prelomové objavy a riešenia vo všetkých oblastiach už tam niekde v budúcnosti existujú a čakajú na nás, aby sme ich našli. Naším poslaním ako umelcov, vedcov, podnikateľov a občanov je zapojiť sa a aktivovať pokrok pri vytváraní mosta z budúcnosti. To je posolstvo festivalu Starmus," zdôraznil Jarre.

Svoje nadšenie z festivalu a z koncertu vyjadril aj Brian May. Generálny riaditeľ spoločnosti Eset Richard Marko priblížil, že vybraná lokalita koncertu s kulisou Mosta SNP aj ikonické UFO slúžia ako metaforický most medzi minulosťou a budúcnosťou.

„Vystihuje kontrast ér. Na jednom konci stojí historické centrum Bratislavy a na druhom retro-futuristický monument UFO. Podobný kontrast vidíme aj v príbehu spoločnosti Eset," uviedol Marko a dodal, že pokrok je možný len vďaka vede.Nebude chýbať ani vedecký táborProgram koncertov a prednášok dopĺňa aj vedecký tábor Starmus Camp, ktorého cieľom je podnietiť zvedavosť a inšpirovať novú generáciu vedcov.

„V spolupráci s univerzitami a partnermi ponúkne vedecký tábor inovatívne výstavy, pohlcujúce zážitky a dynamický sprievodný program," priblížili organizátori.

Starmus Camp sa bude konať na Hlavnom námestí v Bratislave od 12. do 17. mája. V rámci Starmus City Program na účastníkov čaká viac ako 20 exkluzívnych prednášok a vzdelávacích iniciatív. Na univerzitách budú prebiehať prednášky renomovaných odborníkov a výskumníkov.

Viac k témam: Festival, Festival Starmus, Koncerty
Zdroj: SITA.sk - Festival Starmus odštartuje veľkolepý koncert hudobníka Jeana-Michela Jarreho, pripojí sa k nemu aj gitarista Queenu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia