Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Rodičia obvinení z týrania vlastných detí budú stíhaní na slobode, ale s monitorovacími náramkami
26.4.2024 (SITA.sk) - Rodičia detí z Dolných Orešian v okrese Trnava obvinení zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby budú stíhaní na slobode. Senát Krajského súdu v Trnave zrušil pôvodné rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu v Trnave o ich vzatí do väzby.

Zároveň však obom obvineným nariadil dohľad probačného a mediačného úradníka a uložil im viaceré obmedzenia a povinnosti. Jednou z nich je povinnosť akceptovať inštaláciu osobného identifikačného zariadenia a zariadenia na určenie polohy.

Súd obom rodičom uložil tiež zákaz osobného styku s poškodenými maloletými, teda s vlastnými deťmi. Nemôžu sa k deťom priblížiť na menej ako 50 metrov, nemôžu im ani písať alebo telefonovať. Okrem toho musia pravidelne raz za mesiac chodiť k probačnému a mediačnému úradníkovi, musia hlásiť každú zmenu pobytu a preberať úradné zásielky.

„Obvinenému uložil zákaz požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok, ak aj povinnosť podrobiť sa vykonávaniu testov a kontrole na zistenie požitia alkoholických nápojov a návykových látok,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.Trnavská polícia v polovici apríla informovala, že 12-ročný chlapec z obce v okrese Trnava mal na tele stopy po bití reťazou a modriny po tele. Trpeli aj ďalšie deti vo veku 8, 5 a 3 roky. Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, minimálne od roku 2020 a otec ich mal biť aj trikrát do týždňa.

Za trest ich bil reťazou, remeňom, rukou, zamykal ich spolu v izbách na zámok a zámky našli policajti aj na chladničke. Ako ďalej informovala polícia, aj keď k bitkám malo dochádzať najmä zo strany otca, mama detí mu v takomto spôsobe výchovy údajne nebránila. Deti boli po obvinení rodičov umiestnené v detskom domove.Viac k témam: Deti, Domáce násilie, Krimi, Rodičia, Týranie, týranie detí
Zdroj: SITA.sk - Rodičia obvinení z týrania vlastných detí budú stíhaní na slobode, ale s monitorovacími náramkami © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia