Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Mestské zastupiteľstvo v Trnave rozhodlo o zákaze herní, kasína však v meste fungovať môžu
1.5.2024 (SITA.sk) - V Trnave mestskí poslanci zakázali herne, naďalej však môžu v meste fungovať kasína. Vyplýva to zo všeobecne záväzného nariadenia, ktoré schválili. Návrh vypracovaný mestským úradom pôvodne predpokladal zákaz umiestňovania herní aj kasín na území mesta.

Mestské zastupiteľstvo na návrh poslanca Ondreja Štefánika napokon rozhodlo len o zákaze herní, ktorých sú podľa neho v meste desiatky, kasína sú v Trnave tri.

Herne, ktoré majú platnú licenciu, môžu pokračovať až do skončenia jej platnosti.

Varovanie pred tvrdým zákazom hazarduDominika Hlobenová z Asociácie zábavy a hier poslancov pred hlasovaním varovala pred tvrdým zákazom hazardu v meste. Podľa nej by sa mohlo stať, že hazard sa presunie za jeho hranice a mesto by v takomto prípade prišlo o nemalé príjmy.

Podľa záverečného účtu za rok 2023 mala Trnava príjem z odvodov prevádzkovateľov hazardných hier 460 tisíc eur. Zákaz herní a kasín na svojom území už schválili viaceré obce v okolí Trnavy.

Pred pár dňami zákaz schválili napríklad v obci Boleráz, podľa starostu Davida Matulu išlo skôr o preventívny krok, pretože v obci problém s hazardom tohto druhu nemajú.

Nové všeobecne záväzné nariadenieTrnava má už od roku 2020 prijaté všeobecne záväzné nariadenie, ktoré reguluje hazardné hry na území mesta. Po viacerých novelizáciách zákona o hazardných hrách už toto nariadenie nie je v súlade so zákonom.

Radnica preto na jeseň minulého roku navrhla zrušenie tohto všeobecne záväzného nariadenia s tým, že hazard dostatočne reguluje zákon.

Mestské zastupiteľstvo napokon materiál z rokovania stiahlo a dohodlo sa na vytvorení pracovnej skupiny, ktorá mala problematiku riešiť. Výsledkom je nové nariadenie, ktoré nadobudne účinnosť v polovici mája.

Viac k témam: AZAH Asociácia zábavy a hier, herne, kasína, Mestské zastupiteľstvo, všeobecné záväzné nariadenie, Zákaz hazardu, Zákon o hazardných hrách
Zdroj: SITA.sk - Mestské zastupiteľstvo v Trnave rozhodlo o zákaze herní, kasína však v meste fungovať môžu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia