Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Hokejové To fakt?: Kanaďania sú najčastejší súper Slovákov vo štvrťfinále a bilancia je vyrovnaná
22.5.2024 (SITA.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti sa od zavedenia štvrťfinále v roku 2000 predstavia v tejto fáze majstrovstiev sveta po trinásty raz. Pri uplynulých dvanástich účastiach vo štvrťfinále sa Slováci až šesťkrát stretli so zámorskými súpermi - Kanaďanmi alebo Američanmi.

Slovensko vs. Kanada 2:2Najčastejším súperom slovenských výberov vo štvrťfinále MS je bezkonkurenčne Kanada. Slováci nastúpia proti „javorovým listom“ v boji o postup do semifinále už po piaty raz, pričom doterajšia štvrťfinálová bilancia na MS je momentálne vyrovnaná - 2:2.

Viac o téme: MS v hokeji 2024Slováci vyradili Kanaďanov v pamätnej štvrťfinálovej bitke (3:2) počas cesty za historickým zlatom na MS 2002 aj o desať rokov neskôr (4:3). Naopak, Kanaďania boli úspešnejší v rokoch 2005 a 2006, keď triumfovali 5:4, resp. 4:1.

Ďalší súperi Slovenska vo štvrťfináleVo štvrťfinále sa v minulosti Slováci stretli dvakrát aj s ďalším tímom spoza Atlantiku - výberom Spojených štátov amerických.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024V roku 2000 slovenské mužstvo zvíťazilo 4:1 a zaznamenalo vtedy premiérový postup do semifinále MS, ktorý nakoniec korunovalo ziskom striebra. Pred tromi rokmi zasa Američania zahatali Slovákom cestu do semifinále, keď triumfovali 6:1.

Dvakrát sa Slováci vo štvrťfinále stretli aj so Švajčiarmi a Fínmi, raz nastúpili proti Čechom a Švédom. Celkovo zatiaľ slovenské tímy pretavili dvanásť štvrťfinálových účastí na päť postupov do semifinále.

>>> Rubrika To fakt?Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Praha, Rubrika To fakt?, Slovensko na MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk - Hokejové To fakt?: Kanaďania sú najčastejší súper Slovákov vo štvrťfinále a bilancia je vyrovnaná © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia