Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Rusom sa podľa Britov nepodarilo splniť zámer Putina, generálny tajomník NATO by prehodnotil obmedzenie na používanie zbraní
26.5.2024 (SITA.sk) - Ruskej armáde sa podľa britského vojenského spravodajstva nepodarilo splniť zámer ruského vodcu Vladimíra Putina vytvoriť „nárazníkovú zónu“ na severe ukrajinskej Charkovskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Charkovský front sa pravdepodobne stabilizoval, pričom Rusmi kontrolované územia sú roztrieštené a nie sú spojené. Zisky Ruska v tomto smere budú v nadchádzajúcom týždni obmedzené, keďže počiatočný pohyb Ruska zastavil ukrajinský odpor," uviedlo v nedeľu britské vojenské spravodajstvo na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Plán vytvoriť bezpečnostnú „nárazníkovú zónu“ v Charkovskej oblasti ruský prezident zverejnil 17. mája. Vzhľadom na ruskú ofenzívu generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg povedal, že podľa neho je najvyšší čas na to, aby niektorí spojenci prehodnotili obmedzenia na používanie zbraní poskytnutých Ukrajine proti cieľom v Rusku.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusom sa podľa Britov nepodarilo splniť zámer Putina, generálny tajomník NATO by prehodnotil obmedzenie na používanie zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia