Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

30. apríl 2013

Zastupiteľstvo v rozumnejšom čase? Zabudnite

Poslanci sa opäť ukázali. Presun mestského zastupiteľstva na ústretovejší čas voči občanom väčšina nepodporila.

Zastupiteľstvo v rozumnejšom čase? Zabudnite

Myšlienka presunúť zasadnutia mestského zastupiteľstva na čas, ktorý by vyhovoval väčšine občanov sa v Hlohovci neujala. Rokovania ostanú i naďalej po starom. Rozhodli o tom poslanci.

Zasadnutia začínajú dopoludnia s priestorom pre občianske vystúpenia o 13:00 hod. Väčšina Hlohovčanov preto nemá šancu zúčastniť sa na zastupiteľstve a hľadisko je poloprázdne. Mnohí sú presvedčení, že ak by sa rokovania začínali poobede, situácia by sa zmenila.

Mnohých poslancov to obťažuje
„Argumenty, že iný čas pre občanov už bol a neprišli, neobstojí. Zmeňte čas a potom sa dá argumentovať. Skôr si myslím, že to mnohých poslancov obťažuje,“ vyjadril sa prispievateľ diskusného fóra. Podobný názor majú i ostatní. „Keby bolo na zastupiteľstve viac ľudí, nemali by to také jednoduché. Netvrdím, že by sa nevynašli, ale aspoň by sme im to skomplikovali,“ myslí si ďalší čitateľ.

Už pred časom sme v tejto veci oslovili poslancov i vedenie mesta. Z 23-členného zboru zareagovali iba piati. Všetci, ktorí odpovedali, sa zhodli na tom, že s presunom termínu problém nemajú. Primátor Peter Dvoran sa odvolal na spôsob schválený začiatkom volebného obdobia a dodal, že prípadné zmeny je nutné s poslancami prerokovať. Miroslav Bobák sa chopil iniciatívy a prisľúbil, že návrh prednesie.  

Pre väčšinu je 13:00 hod. nevyhovujúca
Nezávislý poslanec vystúpil na ostatom rokovaní zastupiteľstva. Vo vyjadrení sa odvolal i na Trnavu, Šaľu a Piešťany, kde začínajú mestské zasadnutia v neskoršom čase. „Navrhujem začať o 14:00 hod. s vystúpením pre občanov o 17:00 hod. Terajšia 13:00 hod. je pre väčšinu pracujúcich nevyhovujúca,“ uviedol. Argumenty však nepadli na úrodnú pôdu a návrh podporilo iba osem poslancov. Traja boli proti a desiati sa hlasovania alibisticky zdržali. 

Návrh na presunutie začiatku zasadnutia MsZ na 14:00 hod.

ZA

PROTI

ZDRŽAL SA

BOBÁK Miroslav
DRGOŇ Miloslav
DZURECH Miroslav
PESTÚN Oliver
SALCMAN Juraj
ŠIŠKA Juraj
VOLTMANN Patrik
ZAČKO Miroslav
BALLA Martin
HVIEZDAREK Jozef
KURUC Emil
BEDEČ Ján
BEHUL Jozef
DOMARACKÝ Milan
DRGOŇ Roman
ĎURIŠOVÁ Elena
LEKÁROVÁ Alžbeta
LIBANT Ján
RYBNIKÁROVÁ Silvia
SLOVÁK Peter
TASSY JánČlánok bol zobrazený 3758x
Diskusia k článku (16)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (16 komentárov) »

16 komentárov


 1. gravatar

  Stále tá istá banda hlasuje rovnako. Za plat primátorovi a proti občanom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Veď to nemôže byť ani pravda. Takto hlasujú ľudia, ktorí majú zastupovať naše záujmy? Nech povedia, čo im vadí?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ďalšie voľby sa to musí zmeni !!! Prosím Vás aspoň v komunálnych voľbách nevolte politické strany a ich kandidátov. A hlavne nie poslancov, čo sú závislí na meste ( konatelia a zamestnanci mestských s.r.o.). Čo môže zmeni tých 6 nezávislých poslancov, keď tam sedí väčšina KDH-ákov a SMER-ákov, ktorí hlasujú tak ako im je prikázané alebo ako sa dohodnú ( napr. Hala ). Ak aj ďalšie volebné obdobie tam budú poslanci ako Kuruc, Behúl, Hviezdárek, Libant atď, tak zbohom tomuto mestu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   A čo sa dalo čakať od takých exotov ako sú v kolonkach "proti a zdržal sa " . Tí si nedajú ani len námahu porozmýšľať nad tým o čom to celé je. A potom,načo si štvať proti sebe primátora a chlebodarcov. Oni si už odvykli robiť normálnu a poriadnu robotu a tak sú im euráčiky za to ničnerobenie vhod. No a zajtra je 1.máj,čo znamená poriadanie osláv "sviatku práce " miestnym miestodržiteľom IV. Tam sa všetci "svoji " stretnú a oslávia to čo nepoznajú prácu,poctivú prácu.

   Príspevok je reakciou na "AB94"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Takze tych co sa zdrzali treba za vajca zavesit do prievanu!!! Naco tam chodia ked nehlasuju??? Nato ze maju v jasterke obed zadarmo? Ten by uz o 17 asi nedostali... A tym trom co su proti by asi vadilo ze to je mimo ich pracovnej doby a neuleju sa z roboty:o(

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Poslanci: Už je po volbách, teraz budeme robiť enem pre seba a naše dietky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Naozaj sa čudujem, že to neschválili. Tak jednoduchý krok a mohli by si vylepšiť imidž pred ľuďmi. Namiesto toho sa niektorí zhovadili ešte viac ako je u nich zvykom. Môžete si zatlieskať PÁNI poslanci. Zajtra sa treba poďakovať Ivanovi za to, kam dostal naše mesto. Že sa nehanbia postaviť sa pred občanov a usmievať sa od ucha k uchu. Divadielko pre jednoduchých.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Kuruc verejne dáva najavo,ako ho to nudí,Hviezdárek rieši,kto zdvihne papier pri kontajneri, obťažuje hlúposťami ostatných,miesto toho,aby to urobil on,event.zorganizoval brigádu. Libant - šéf vatikánskej TV ?,škoda o ňom hovoriť.Ďurišová ? sedí tam len zo zištných dôvodov.Tassy ? - ešte na konci zhrábnuť čo sa dá.Domaracký ? ambície na posty,preto taký ústretový,spájajúci.Najlepší bol,keď sa hovorilo o zbojstve v slobodárni - dotyčný už nežije,tak čo riešiť?Že za všetko bol zodpovedný on,to nepriznal.Atď,atď. Jedným slovom spojenie dvoch protikladov / ohňa a vody / v MZ / KDH a Smer/,najhoršie čo mohlo byť.Spolu rozkrádajú,spolu dosadzujú svojich na rôzne posty v mestských orga- nizáciach,spolu ťahajú mesto do krachu.Jedni hlásajú lásku k bližnému,kto nič nemá tomu sľubujú kráľovstvo nebeské,druhý hlásajú akí sú sociálni.Dobre tu bude,keď ich spolu satan zoberie do pekla ohnivého.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Pokým budú v zastupiteľstve staré gardy, nikdy sa nepresunie čas začiatku na normálnu hodinu. Najsmutnejšie je, že zmeniť sa to dá iba raz za 4 roky. Keď si zvolíme ignorantov, tak nám nezostáva nič iné, iba sa prizerať a biť si hlavu o múr, že sme zasa naleteli.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  maju ešte rok a pôjdu preč, teda aspoň v to dúfam, ale to už musíme zariadiť my všetci vážení !!!!!!...a nie len tu....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  ja som zato, aby P. Ulik kandidoval, ten by im to tam ukazal ! tak ako posiela do p*** svojich zakaznikov, tak by poslal aj ich, ale mozno aj vas mili volici je na kazdeho uvazeni, ci to riskne, alebo nie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Naše dve panie poslankyne za Šulekovo sa ukázali v peknom svetle-nielenže schválili primátorovi maximum/výsmech občanom tejto mestskej časti/ ,ešte aj v hlasovaní o posunutí času MZ sa alibisticky zdržali hlasovania.Neviem,načo tam sedia,keď nemajú názor.Asi by sa im nepáčilo,keby na MZ chodilo viac Šulekovčanov.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Voľby sa blížia,spoň do VUC.Prečo voliť tie kreatúry,ktoré sú tam za hlohovec doteraz ? Čo urobili pre mesto ?Leda tak pre seba.Napr.Domaracký chodil plakat k Mikušovi,ako mu Dvoran ubližuje.Ten mu našiel flek.Prečo voliť Mikuša,čo urobil pre Hlohovec ?Tak sa k nemu stavajme.Dvoran,spočiatku veľký bojovník proti grázlom / viď Domaracký/,zrazu je kľudný,už mu nevadí.špina špinu nájde,aj si porozumie.Tá špina z byt.hospodárstva sa tu objaví pred voľbami.Žasnete.Všímajte si toho spájajúceho na hádzanej ,je smiešny, ten nosič občerstvenia / vody / futbalistov v Šulekove.Nevolili ho ani v jeho rodnej obci,iba hlupáci v Hlohovci./ sebakriticky prizávam,že i ja.Ale už nie,nikdy /.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Jeden plače u ivana,dostane flek viceprimátora,druhý plače u mikuša,dostane flek cestára. Obaja šikovní a schopní.Vieme kam patria.Nevoliť ani plačúcich,ani pomáhajúcich.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Boja sa,že na MZ prídu občania.Neuznávajú ,že demokracia je vláda ľudu.Ako to môže uznávať bývalý milicionár Kuruc ? Pamätáte sa,ako to bolo,keď chceli stvať Kaufland v parku pri Váhu ?Spočiatku všetci za,keď tam prišla /na MZ/ asi stovka občanov,báli sa, neodsúhlasili to.Podobne ,keď chceli prihrať halu s hádzanou nejakému diletantovi,hoci to presadzoval guru Smeru,prišlo niekoľko desiatok občanov,zmenili názor / našťastie/.Boja sa,že ich kroky by mohli sledovať a kontrolovať občania.Keby ich bolo prišlo viac na MZ, keď sa zvyšoval plat jedného neschopáka,asi by nehlasovali tak,ako hlasovali.Ale takto aspoň občania vedia,kto je kto.Dúfam,že tých servilných a senilných už pošlú do zabud - nutia.Nech už nešarapatia,nesmradia,nech dajú prednosť mladším,ich je budúcnosť,nech im ju nekazia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.