Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

28. jún 2013

Cestujúcim konečne svitá na lepšie časy

Autobusová stanica dostane dôstojnú podobu. Na jeseň sa už cestujúci schovajú pod prístreškami.

Cestujúcim konečne svitá na lepšie časy

Autobusová stanica rozhodne nepatrí medzi miesta, ktorými by sa mohol Hlohovec chváliť. Pre cestujúcich tu nie sú vytvorené adekvátne podmienky. Najviac im chýbajú prístrešky, kde by sa mohli ukryť pred dažďom a vetrom. Situácia sa má už čoskoro zlepšiť.

Nehostinné podmienky zdvíhajú Hlohovčanom adrenalín už dlhšiu dobu. „Je to hanba nášho mesta!“ vyjadrila sa Eva na sociálnej sieti, kde problém rozvíril búrlivú diskusiu. Tunajšia autobusová stanica totiž nemá ani základné vybavenie.

Dobrou správou je, že miestna samospráva sa rozhodla situáciu riešiť. Vo verejnej kase pôvodne vyčlenila na tieto účely 30-tisíc eur. Neskôr čiastku navýšila na 80-tisícovú sumu. Plocha na Železničnej ulici bude čiastočne slúžiť ako bezplatné záchytné parkovisko, ktoré vybuduje mesto. Časť pozemku prenajme trnavskej SAD-ke.

Rozšírime chodník a osadíme prístrešky

Prenájom s výmerou takmer 1 600 m² je stanovený na 15 rokov za 1 450 eur ročne. Počas jarmokov, prípadne iných akcií po hlavičkou mesta, spoločnosť bezplatne poskytne prenajatú časť pozemku. „SAD Trnava zabezpečí rekonštrukciu časti, kde sú osadené zastávky. Chodník čiastočne rozšírime, aby tam mohli byť osadené prístrešky,“ vyjadrila sa vedúca strediska trnavskej SAD-ky v Hlohovci Katarína Šefrániková. Rekonštrukciu zrealizuje firma SAD Invest, ktorá je dcérskou spoločnosťou dopravného podniku.

Po dohode s architektom mesta by mala byť súčasťou projektu i vzrastlá zeleň. Na sedem zastávok budú cestujúcim slúžiť tri prístrešky. „Rozdelili sme to tak, že vždy medzi dvoma nástupišťami bude jeden prístrešok,“ ozrejmila vedúca. Prístrešky by mali byť dostatočne hlboké a široké, aby sa tam zmestilo čo najviac ľudí. „Určite to nebude taký prístrešok, aký je tam osadený teraz,“ ubezpečila.

Rekonštrukcia začne 1. júla

V rámci rekonštrukcie spoločnosť vyfrézuje i vozovku a taktiež osadí nové označníky na každom nástupišti. „Myslím, že kultúra cestovania sa rapídne zvýši oproti tomu, čo doteraz autobusová stanica ponúkala,“ pokračuje Šefrániková. Predpokladané náklady zo strany SAD-ky predstavujú 40 tisíc eur. „S rekonštrukciou začneme 1. júla. Práce sú naplánované na dva mesiace, ale aj podľa vyjadrení dodávateľa by mali byť ukončené skôr,“ dodala vedúca.Článok bol zobrazený 4857x
Diskusia k článku (7)


Podobné témy
Vynovená autobusová stanica má slabiny
Vynovená autobusová stanica má slabiny
Hlavný architekt rekonštrukciu skritizoval. Chýbajú stromy aj toalety!

Dočkajú sa Hlohovčania dôstojnej stanice?
Dočkajú sa Hlohovčania dôstojnej stanice?
Cestujúcich bičuje vietor a dážď. Autobusová stanica v Hlohovci nemá ani základné vybavenie.


Diskusia k článku (7 komentárov) »

7 komentárov


 1. gravatar

  Len tak dalej poracujte. Este most, zamok, plavaren a zasluzite si tie odmeny

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  xyz

  na to,že rekonštrukcia začala 1.7 sa tam nič nezmenilo.okrem pásky okolo a prehodených zastávok.takto to bude trvať dosť dlho

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  RE:

  Vo štvrtok dopoludnia tam behali 5 ľudia s teodolitmi a červno-bielymi tyčkami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Napriek návšteve u pána primátora sa zeleň podarilo dohodnúť len na plochách ktoré bude realizovať SAD. Na plochách ktoré bude realizovať mesto sa mi zeleň presadiť nepodarilo - vraj aby neprekážala kolotočom pri jarmoku. Aj keď s tým nesúhlasím, nemám možnosť to z mojej strany zabezpečiť. Podobne ani tie WC. Žiaľ.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Sedlák zostane sedlákom,aj keď si obuje biele topánočky.Načo zeleň,v Hlohovci je v dnešnej dobe nepotrebná.Tak to tu aj začína vyzerať.Prvoradý je jarmek,tam sa sedláci vyžijú,zežerú si i vypijú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Najsmutnejšie je, že je dovolenková pauza v zasadaní. V septembri bude neskoro. Mali by sa preto za vec WC a zelene na staniciach zaangažovať všetci poslanci. Veď modrookému manekýnovi odsúhlasili bez pár drobných 4 000 € mzdu (14X?), v meste s 22340 obyvateľmi. Možno im ľudia odpustia i keď ťažko, lebo napr. Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja má mzdu 3200 €. A tam sa treba starať o lepší život iného množstva ľudí plus nás z primitivova tam za prácou dochádzajúcich.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.