Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

10. marec 2014

Nový náčelník polície: Spravodlivosť a nie politika

Tibor Kučera upozornil na pochybný výber kandidáta. Na druhý pokus uspel.

Nový náčelník polície: Spravodlivosť a nie politika

Mestská polícia v Hlohovci má nového šéfa. Od marca zastáva túto funkciu Tibor Kučera. Menovaniu náčelníka predchádzal škandál s vybraným kandidátom, ktorý nespĺňal stanovené podmienky. Keď vyšla pravda najavo, primátor návrh stiahol.

Po odchode Jozefa Šoku do dôchodku, mali poslanci vymenovať nového náčelníka MsP ešte v decembri minulého roku. Primátor Peter Dvoran vtedy navrhol do funkcie Rastislava Strečanského. Hladký priebeh obsadenia funkcie však narušilo vystúpenie ďalšieho z uchádzačov. Ten priamo počas zasadnutia ozrejmil, že primátorov favorit nespĺňa požadované podmienky.

Dôležité informácie poskytol práve Tibor Kučera. Vysvitlo, že poslanci mali v podkladoch nepravdivé údaje. Strečanský sa bránil tým, že on ich v životopise uviedol správne. Fiasko vyvrcholilo stiahnutím materiálu z rokovania.

Obsadenie miesta sa tak presunulo až na februárové zasadnutie, počas ktorého poslanci vymenovali Tibora Kučeru. Novozvolený náčelník má za sebou dlhoročné pôsobenie v policajnom zbore a vyše 10-ročnú riadiacu prax. Šéfoval obvodnému oddeleniu v Piešťanoch i vo Vrbovom. V Hlohovci by rád nadviazal na úsilie svojho predchodcu.

Chcel by som, aby mala MsP svoju vážnosť

Chcel by sa zamerať na posilnenie hliadok v nočných hodinách, najmä počas piatkov a sobôt, kedy najčastejšie dochádza k výtržnostiam, vandalizmu a rušeniu nočného kľudu. Verejný poriadok v meste by Tibor Kučera rád zabezpečil aj spoluprácou s miestnym oddelením policajného zboru a spoločnými hliadkami. V rámci prevencie plánuje rôzne prednášky v domovoch dôchodcov a školách. „Chcel by som, aby Mestská polícia v Hlohovci mala svoju vážnosť. Aby občania vedeli, že sa na ňu môžu kedykoľvek obrátiť,“ uviedol.

Spravodlivosť by mala byť

Vo veci prvého zmareného pokusu o obsadenie funkcie, má Kučera jasno. Je presvedčený, že ak by sa vtedy poslanci nedozvedeli pravdu, tak by si podklady nepreverili a za Strečanského by zahlasovali. „Nemám osobne nič proti nemu, ale myslím, že spravodlivosť by mala byť a nie, aby to bolo tlačené cez politiku.“ dodal.Článok bol zobrazený 8419x
Diskusia k článku (19)


Podobné témy
Nové auto vo farbách mestskej polície
Nové auto vo farbách mestskej polície
Mestská polícia Hlohovec má od pondelka 20. júna vo svojom vozovom parku nové služobné vozidlo.

Poslanci rozhodnú o novom náčelníkovi Mestskej polície
Poslanci rozhodnú o novom náčelníkovi Mestskej polície
Poslanci Mestského zastupiteľstva budú vo štvrtok rozhodovať o vymenovaní nového náčelníka Mestskej polície v Hlohovci.

Mesto obsadzuje pozíciu „Náčelník Mestskej polície“
Mesto obsadzuje pozíciu „Náčelník Mestskej polície“
Záujemcovia o miesto musia spĺňať kvalifikačné predpoklady, a to vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a prax v riadiacej činnosti v bezpečnostných zložkách – minimálne 5 rokov.

Policajné hliadky v civile budú kontrolovať najmä psičkárov
Policajné hliadky v civile budú kontrolovať najmä psičkárov
Mestská polícia Hlohovec naplánovala služby policajných hliadok aj v civile. Posvietia si na psičkárov.

Polícia v Hlohovci kontrolovala požívanie alkoholu mladistvými
Polícia v Hlohovci kontrolovala požívanie alkoholu mladistvými
Hliadky preverili osem vytypovaných pohostinských zariadení.


Diskusia k článku (19 komentárov) »

19 komentárov


 1. gravatar

  neupozornil, lebo to mal urobiť sám keď je taký spravodlivý a nie nájsť si na to iného?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  vid

  dobre vedel, čo robí, mal to dopredu vybavené-o čom to tu hovorí, ked je taký istý

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  ups

  Schválenie tohoto pana za šefa mestskej policie len dokazuje to ,ze sucasni poslanci mesta su vsetci neschopni na vykon svojich funkci kdh zacinajuc pokracujuc panmi zo smeru a frastacanmi konciac

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Po toľkoročnom ničrobení predchádzajúceho náčelníka považujem vyhlásenie nového náčelníka "o nadviazaní na úsilie predchádzajúceho" za neznalosť pomerov aké boli a sú na MsP. I keď poznám dôvody vymenovania - dávam novému náčelníkovi 100 dní. Súčasne prajem veľa dobrých nápadov a šťastia pri ich uvádzaní do života v Hlohovci.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Mal to sľúbené aj od pani prednostky, dúfam že za tú veľkú odmenu ho ochráni a udrží vo funkcii. Tu v Hlohovci sa nič neutají.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Súhlasím s prednáškami v rámci prevencie v školách,no nechápem,prečo aj v domovoch dôchodcov / hádam aby dôchodci nekradli,ak chcú prežiť ,aj vďaka sťaženiu ich životov vďaka zvyšovania poplatkov ?/.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  V dome dôchodcov preto, aby im dal inštruktáž, aby sa nedali nachytať od podvodníkov, len asi nepochopil, že v domovoch dôchodcov by mali mať takéto inštruktáže od svojho personálu a skôr by sa mal zamerať na osamotených dôchodcov čo žijú sami v bytoch a rodinných domoch a nie chodiť po domovoch dôchodcov. Alebo že by myslel priamo ich súkromné domovy??? No ak by to chcel všetko prebehnúť, tak má čo robiť..... Je vidno, že už je ruka v rukáve a kamarát s kamarátom, tak ako to malo byť od začiatku zrekonštruované divadielko, len do cesty sa im postavila osoba, proti ktorej nič nemajú, no ona mala väčší vplyv ako oni obaja dokopy ale aj tú odstavili a pritom na to využili svojho svojho spolu uchádzača, veď aj p. najvyšší ho oslovoval ako jeho nadriadený svojho budúceho podriadeného dôverne "TIBORKO" tak ako keby jednali pri pive a nie na zasadaní... Takže spravodlivosť nikdy nebude a stále to bude tlačené cez politiku a to čo si dodal bolo iba jedno klamstvo na úvod a dúfam, že sa to nebude opakovať. Veď všetci dobre vieme ako to bolo myslené a vieme, že miesto malo byť obsadené hneď od 1.1.2014 t.j. hneď po prepustení od PZ.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Podľa mňa Tiborko tam bude tak dlho, ako sám pán najvyšší, t.z. do najbližších volieb a ak p. najvyšší bude naďalej pokračovať v svojich prešľapoch, tak ako doteraz, tak dúfam, že Hlohovec sa už konečne zobudí a spozná jeho masku a padne aj p. sám najvyšší a jeho všetci dôverní kamaráti, včetne "TIBORKA"..... "Veď spravodlivosť by mala byť....". Inak čo ten Tiborko tam na zasadaní spal než ho jeho budúci zástupca prebudil, alebo mal z niečoho strach, žeby z toho, že ešte pred zvolením sa na neho niečo prevalí???? A tiež sa mohol ten jeho predslov lepšie naučiť, než tam koktať o svojom živote a hrabať sa v papieroch... A dokonca aj p. sám najvyšší mu musel pripomenúť dôverne a kamarátsky, že pracoval aj v takom meste ako je Hlohovec.....A neviem čo chcel s tým povedať, že od zo svojich funkcií u PZ odišiel sám na svoju žiadosť, podľa mňa mal povedať aký dôvod mal na to, že z funkcií sám odstúpil.Obyčajne sa to tak robí, že najskôr mu nadriadený ak je s ním nespokojný doporučí, aby s funkcie sám odstúpil a ak to sám neurobí, tak ho z funkcie odvolajú, alebo presunú na inú funkciu, kde urobí menšie zlo. Každý odchod má svoju príčinu a to či už ho z funkcie odvolali, alebo sám odíde z funkcie dobrovoľne.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Keď si myslíš, že tam Dvoran dosadil Kučeru ako kamaráta, prečo najskôr navrhoval mladého Strečanského?

   Príspevok je reakciou na "PeterKar"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar
    Top

    Tak to neviem ani ja, ale viem, ze to, ze nezvolia Strecanskeho bolo dohodnute uz pred samotnou prvou volbou, pretoze uz vtedy sa vedelo, kto bude novym nacelnikom. Mozno k tomu povedat i to, ze p. Kucera nestiahol svoju ziadost odchodu do dochodku k 1.1.2014, nakolko to mal uz davno iste. Takze primator spolu s Kucerom mali tuto hru vopred dohodnutu, no neviem, naco to bolo dobre?? A mestsky policajti sa maju naco tesit, staci sa opytat, ako to fungovalo vo Vrbovom, odkial p. Kucera musel so stiahnutym chvostom medzi nohami utiect!!! A to, ako sa p. Kucera chvalil svojimi vysledkami rovno pred kamerou, no dobre som sa pobavil :-)

    Príspevok je reakciou na "Otáznik"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    No myslím, že to tu moc nesleduješ a nevieš čo sa tu deje, veď p. "Tiborko" bol už vybratý p. najvyšším od začiatku a myslím, že aj ten príspevok na obsadenie funkcie bol v tom duchu napísaný a preto tam bola 10 ročná prax vo funkcii vo vedení, aby sa tam moc uchádzačov nehlásilo a prihlásilo sa tam čo najmenej uchádzačov, len p. najvyššiemu zavelil nemenovaný poslanec, že na miesto má nastúpiť Rasťo a tak to aj dopadlo, pretože na neho tie podmienky neboli prispôsobené a ďalej už im iba poslúžil p. Richter, ktorý od Tiborka dostal cez e-mail informácie z PZ SR ohľadne ich bývalého príslušníka Rasťa a tým Rasťovi prekazil plány a pripravil cestu pre p. Tiborka, kde už p. najvyššiemu nestál nikto v ceste. No rád by som chcel vedieť na akom základe a akým právom a ako je možné, že príslušníci PZ SR zneužívajú funkcie pred odchodom do dôchodku na presadenie svojich osobných záujmov v civile a vynášajú informácie z PZ SR ohľadne osôb bývalých zamestnancov PZ SR v tomto prípade ohľadne Rasťa a hoc komu tie informácie napíšu na e-mail. Čudujem sa Rasťovi, že sa na to ešte neodvolal na MV SR. A čo na to povie p. minister KALIŇAK, čo o tom nič nevie, alebo ozaj mu to nevadí, že z MV SR príslušníci PZ SR vynášajú interné informácie o osobách z PZ SR a hoc ktorej osobe z civilu to oznámia cez e-mail, pravdepodobne bez akéhokoľvek riešenia podnetu a bez akéhokoľvek úradného záznamu?

    Príspevok je reakciou na "Otáznik"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Máš výstižné meno, presne ako tvoj príspevok! Nerobíš náhodou v sis-ke ficke?

     Príspevok je reakciou na "PeterKar"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Možno v niečom máš pravdu, no neviem prečo máš Ty svoje meno také aké máš a ešte výnimočnejšie a aj nereálne a aj s tvojím príspevkom k veci mimo vec a ozaj neviem, prečo sa do toho pletieš, keď vôbec nevieš čo znamená mlčanlivosť v PZ a aj v službe a aj mimo služby , tak a aj po odchode do dôchodku a ak som to dobre pochopil s prednesu p. Richtera na zasadaní tak, tak myslím, že informácie z PZ boli mu neoprávnene poskytnuté a to bez akéhokoľvek predpokladám podnete civilnej osobe cez e-mail a ešte k tomu niekto tu niečo vraví o spravodlivosti a politike a Ty chceš tu podporovať protekciu a nie kvalitu. Som zvedavý, čo urobíš potom ak si hlohovčan a keď o Tvojej osobe začnú takto unikať akékoľvek informácie priamo z MsP, pretože všetko tomu nasvedčuje, že takto neoprávnene unikli údaje o p. Rasťovi priamo z PZ.

      Príspevok je reakciou na "strach a hrúza"


 9. gravatar

  prečo myslíš, že neoprávnene, to sú veci bežne dostupné ak niekto v práci pochybí, veď to nie je tajnosť, keď niekto nechodí do práce, to sa má zatajiť, že si neplní obzvlášť v policajnom zbore, kde je vraj všetko prísnejšie pracovné povinnosti?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  bo tiež v policajnom zbore skoro 30 rokov ale odišiel čistý ako čestný človek, na ktorého nepočuješ, že mal v policanjom zbore nejaký prúser

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.