Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

4. máj 2015

Policajné hliadky v civile budú kontrolovať najmä psičkárov

Mestská polícia Hlohovec naplánovala služby policajných hliadok aj v civile. Posvietia si na psičkárov.

Policajné hliadky v civile budú kontrolovať najmä psičkárov

Mestská polícia Hlohovec naplánovala služby policajných hliadok aj v civile. Dôvodom tohto opatrenia je najmä kontrola majiteľov psov a ich povinností vyplývajúcich zo zákona a všeobecne záväzného nariadenia mesta Hlohovec.

Rovnako sa tieto hliadky snažia zabrániť vzniku nelegálnych skládok odpadov a sledujú aj iné porušenia zákona. Hliadky sa legitimujú služobným preukazom príslušníka MsP. Mestskí policajti sú oprávnení priestupky proti verejnému poriadku alebo pri zistení porušenia zákona o chove psov či iných nariadení mesta Hlohovec riešiť napomenutím alebo môžu udeliť pokutou až do výšky 33 eur.

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka MsÚ Hlohovec pre komunikáciu a vonkajšie vzťahyČlánok bol zobrazený 13001x
Diskusia k článku (38)


Podobné témy
Nové auto vo farbách mestskej polície
Nové auto vo farbách mestskej polície
Mestská polícia Hlohovec má od pondelka 20. júna vo svojom vozovom parku nové služobné vozidlo.

Poslanci rozhodnú o novom náčelníkovi Mestskej polície
Poslanci rozhodnú o novom náčelníkovi Mestskej polície
Poslanci Mestského zastupiteľstva budú vo štvrtok rozhodovať o vymenovaní nového náčelníka Mestskej polície v Hlohovci.

Mesto obsadzuje pozíciu „Náčelník Mestskej polície“
Mesto obsadzuje pozíciu „Náčelník Mestskej polície“
Záujemcovia o miesto musia spĺňať kvalifikačné predpoklady, a to vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a prax v riadiacej činnosti v bezpečnostných zložkách – minimálne 5 rokov.

Polícia v Hlohovci kontrolovala požívanie alkoholu mladistvými
Polícia v Hlohovci kontrolovala požívanie alkoholu mladistvými
Hliadky preverili osem vytypovaných pohostinských zariadení.

Nový náčelník polície: Spravodlivosť a nie politika
Nový náčelník polície: Spravodlivosť a nie politika
Tibor Kučera upozornil na pochybný výber kandidáta. Na druhý pokus uspel.


Diskusia k článku (38 komentárov) »

38 komentárov


 1. gravatar

  To som zvedavý koľko dajú pokút. Všetko sú to kamaráti a nikto si to nedovolí.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Treba najskor urobit poriadok v mestskej policii a potom kontorolovat ludi

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  prečo? ja to úplne schvaľujem.... na Michalskej, Podzámskej, SNP 21, Nitrianskej, Vinohradskej.... atď tam ich pekne načapajú..Držím palce

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar
  Edo

  Na trávnatej ploche medzi Podzámskou a Michalskou keď budú chcieť určite dobre zarobia. Sú aj takí, čo majú troch psov a veru nečistia ani po jednom.

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Budú kontrolovať potvrdenie o zaplatení dane za psa?

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   jasne.a budú kontrolovať aj občanov mesta či majú zaplatené dane a poplatky za odvoz odpadu.takže všetci budeme musieť nosiť pri sebe okrem občianky aj doklad z pokladne z MsÚ!:D a to som si myslel že nový primátor bude rozumnejší.už si to nemyslím.

   Príspevok je reakciou na "Čo?"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    tu dva na tri. Nikde sa nepise, ze budu kontrolovat, ci mas zaplatene dane a smeti. To sa nakoniec ani neda. Rovnako, ako nemaju pravo, v pripade ze neporusujes nariadenie mesta, pytat od teba obciansky. A co sa tyka tych civilov, tak to povazujem za peknu hlupost, ale predpokladam, ze to je z hlavy velitela mestskej policie. Kazdy si je panom svojho stastia...

    Príspevok je reakciou na "agent 007-hlohovec"

    Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nebol si asi platiť v pokladni na MsÚ v Hlohovci. Dámička posielala v dosť dlhej rade stojacích občanov platiť do blízkej Prima Banky. Tam samozrejme vyberajú poplatok. Kopu ľudí žije z ruky do úst. Treba si len porovnať platy v štátnej správe a v miestnej samospráve. Už sa nikto nebude čudovať prečo sú také boje a taktiky o zamestnanie na MsÚ.

    Príspevok je reakciou na "agent 007-hlohovec"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  takže nám nový primátor zavádza tajných agentov-štbákov v civile.prečo sa boja mať uniformu?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  takže mirko si ide budovať paralelnú tajnú službu v civile?buzerácia,šikana,vyberanie pokút.som zvedavý či bude hlohovecké gestapo kontrolovať aj napr. parkovanie vozidiel na trávnikoch,nočný kľud hlavne počas víkendov,apod.psíčkari sú príliš ľahká korisť pre novovznikajúce gestapo vo fraštáku. hanba!!!

  Hodnotenie (-14%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Aká buzerácia a šikana? Vyberanie pokút?? Ja si po svojom psovi upratujem, pretože je to slušnosť. To, že budú chodiť policajti v civile a zamerajú sa na upratovanie výkalov mi je úplnej jedno. Rozčuľuje a nie je to jedno len ľuďom, ktorí si po psoch neupratujú a práve preto píšu o buzerácii a vyberaní pokút. Keďže veľa ľudí si ani to hovno po svojom psovi nevie upratať, musia nato potom bohužiaľ dohliadať policajti. Inak tých ľudí neprinútite, aby sa chovali normálne.

   Príspevok je reakciou na "HC gestapo"

   Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Ako je to s ohňostrojmi, pred chvíľou jeden skončil? Zrušil Dvoranove VZN mesta? Prípadne začali sa dávať výnimky?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  takže súdruh náčelník MsP a pán primátor prišli na to že v hlohovci najčastejšie páchajú kriminalitu-psíčkari.:D veru tak,takže díleri drog,zapaľovači áut,vykrádači bytov,domov a áut,násilníci čo prepadávajú ľudí,mladí frajeri ktorí si robia z mesta závodnú trať pre svoje autá a motorky, hulákajúci vagabundi ktorí po nociach rušia nočný kľud,apod. si môžu kľudne pokračovať vo svojich činnostiach pretože naši vrchní radní "zistili" že psíčkari sú tí čo tu robia najväčší bordel! hlboké sklamanie z vás,pán primátor!

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  To, co pises nie je v pravomoci mesta a ani MsP, ale statnej policie. Ak vies, ze sa tu take nieco deje a aj kde, tak to treba nahlasit rovno na statnu policiu. Kde si sa docital, ze primator a nacelnik MsP povedali, ze najcastejsie pachaju kriminalitu psickari? Taketo iste opatrenia boli aj za Dvorana a nikto to neriesil... A co sa tyka psickarov, tak (cest vynimkam) bordel po sebe vacsinou neupratuju. Takze s pokutami ja osobne suhlasim, pretoze dobre slovo na nich zjavne nezabera...

  Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Dobry den. Chcela by som upozornit zakaznikov liečneho baru aby si davali pozor na predavačky ked kupuju zniženy tovar klamu predavaju za normalnu cenu už sa mi to stalo par krat klamu kde je kontrola.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  to mas pravdu a to ked fajcia a ruky si neumyju chutne predavacky

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Treba si dávať pozor najmä pri drahom tovare ako je paprika. Majiteľ by mal zaviesť sáčky na tovar pre zľavnený tovar v inej farbe. Predavačka by mala zopakovať nahlas pri blokovaní jednotkovú cenu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  podla nijakeho zakona, ani o policii, nema MP pravo pytat doklady pri akomklvek poruseni nariadenia mesta, takze upoznorujem, ze ak spozorujem taketo konanie podavam podnet na inspekciu...radsej keby ste sa obcas povozili po sidliskach ked tu fetuju chlascu a potom hadzu petardy do kontajnerov na papier a ptm utekaju...videl som to na vlastne oci a mam to aj na kamere

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vtipné =D "Upozorňujem (policajtov) že ak spozorujem takéto konanie podavam podnet na inšpekciu" - už sa určite všetci policajti trasú a budú si dávať pozor keď si ich takto upozornil =D A ten kamerový záznam, doma si ho púšťaš ako zábavku alebo načo ti taký záznam slúži?? =D

   Príspevok je reakciou na "mphc"

   Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   FUN

   § 10 zákona O obecnej polícii - Oprávnenie požadovať vysvetlenie (od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku a zistenie jeho páchateľa)

   Príspevok je reakciou na "mphc"

   Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Dnes od 8.hod. mestskí policajti asi ohluchli. Pýtate sa prečo? Študenti, budúci maturanti gymnázia robia nadmerný hluk po meste, chodia okolo budovy mestského úradu a policajtov, a nič sa nedeje, stále to pokračuje a je po 11,30 hodine. Tento "maturantský sprievod" mal povolenie mesta, na takúto akciu? Keď nezasiahli mestskí policajti, to nevadí ani zamestnancom MsÚ na čele s primátorom? Pani riaditeľka gymnázia predpokladám, že týmto budúcim maturantom dala riaditeľské voľno. Alebo aspoň takto chce zviditeľniť gymnázium?

  Hodnotenie (-69%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   A čo by s nimi asi tak mali urobiť? Zatvoriť ich? Alebo im dať pokutu? A aký nadmerný hluk robia? Vykrikujú, oslavujú a tešia sa - to je ale nehoráznosť!!! My všetci sme boli mladí a niekedy sme oslavovali o niečo hlučnejšie, no a? Predstav si, že dneska sa to isté deje aj v Bratislave. Akurát, že väčšine ľudí to nevadí, pousmejú sa, zaspomínajú na svoju mladosť a neriešia to. Zatrpknutí, znudení, neprajní, nešťastní ľudia ako ty to riešia!

   Príspevok je reakciou na "Maturanti"

   Hodnotenie (+55%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Bože, ľudia, to vám už ozaj aj toto vadí? Je to strašné počúvať, na čo sa sťažujete. Preboha,veď sa tešia, alebo smútia, že pomaly sa končí jedna etapa života, boli spolu 8 alebo 4 roky oslavujú, veď sú mladí, čo majú sedieť stále v kostole a modliť sa? Buďte radi, že sú živí a naposledy takto sme to robili aj my, už sa ne pamätáte? Keď nenadávate Ficovi, tak nadávate mladým, starým, primátorovi, poslancom, skrátka za Bože môj sa vám nič nepáči. Tak choďte po meste ako múmie, zahliadajte na seba, neusmievajte sa, nerobte krik, neplačte a nesmejte sa a ešte som zabudol, nespievajte. Buďte ako v tom zakliatom kráľovstve.

   Príspevok je reakciou na "Maturanti"

   Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Bol som so starou už skoro 20 rokov, ako píšeš končí jedna etapa života. Idem ju vymeniť za mladší model.Tak musím tiež oslavovať - veď som ešte mladý.20 rokov je viac ako píšeš 4 či 8 rokov.Len by som potreboval poradiť, ako to oslavovať - ako maturanti?Pol dňa stačí?Hluk by mal byť aspoň 2,5 až 5 krát väčší?Dúfam, že všetci ako ty - sa pritom budete usmievať..., že som sa jej konečne zbavil. Pridaj sa aj ty - obom nám pritom bude veselšie...Môžu ma nasledovať aj ďalší a nemusia byť mladí.

    Príspevok je reakciou na "ojojoj"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To ma niekto tolko casu sledovat, co sa deje po uliciach v meste tri a pol hodiny? Robia to raz za zivot, mozno sa po maturite uz spolu nestretnu, tak preco by sa nepresli? Na to treba ohlasenie? A policia na co - rusili snad nocny klud, alebo verejny poriadok? To nema nic s vedenim mesta ani skoly - od 18 r. su zodpovedni sami za seba. P. S.: Ako viete, ze to boli prave gymnazisti? Co ste sa boli pozriet na ich tablo?

   Príspevok je reakciou na "Maturanti"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To kto si? Si nebol nikdy mladý? Však to je oslava mladosti, je to radosť zo života a ty si najedovaný? Ty musíš byť dobre zatrpknutý človek, čo sa nevie tešiť zo života. Už to niekto písal, že ako v zakliatom kráľovstve by ste sa chceli správať? Svieti slnko, spievajú vtáci, je jar, mladým maturantom sa začína nový život, nový pohľad na svet, ale keď v tom svete budú takí ľudia ako ty, tak im nezávidím ich budúcnosť, budú sa potýkať s otrasnými prekážkami, ktoré im budú klásť pod nohy ľudia tvojho typu. Sa trocha zamysli nad sebou a čo najskôr so sebou niečo urob.

   Príspevok je reakciou na "Maturanti"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.