Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

24. jún 2015

Poslanci rozhodnú o novom náčelníkovi Mestskej polície

Poslanci Mestského zastupiteľstva budú vo štvrtok rozhodovať o vymenovaní nového náčelníka Mestskej polície v Hlohovci.

Poslanci rozhodnú o novom náčelníkovi Mestskej polície

Poslanci Mestského zastupiteľstva budú vo štvrtok rozhodovať o vymenovaní nového náčelníka Mestskej polície v Hlohovci. Na návrh primátora mesta by sa ním mal od 1. 9. 2015 stať súčasný riaditeľ okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trnave plk. Mgr. Vladimír Kollár.

Podľa § 2 ods. 3 zákona č. 546/1991 Zb. o obecnej polícii náčelníka mestskej polície na návrh primátora vymenúva a odvoláva Mestské zastupiteľstvo (MsZ). Primátor Mesta Hlohovec Ing. Miroslav Kollár má však zámer obsadiť všetky vedúce pracovné miesta v jeho riadiacej pôsobnosti výberovým konaním. Z tohto dôvodu aj nový náčelník mestskej polície vzišiel z výberového konania.

Do výberového konania sa prihlásili traja uchádzači. Jeden záujemca nepredložil všetky potrebné doklady, preto sa ústneho pohovoru zúčastnili iba dvaja z nich. Títo odprezentovali svoje koncepcie rozvoja Mestskej polície. Komisia navrhla primátorovi mesta predložiť Mestskému zastupiteľstvu na vymenovanie náčelníka MsP Mgr. Vladimíra Kollára.

Primátor mesta Ing. Miroslav Kollár po pohovore s oboma kandidátmi na obsadenie uvedenej pracovnej pozície navrhol poslancom MsZ odvolať Mgr. Tibora Kučeru z funkcie náčelníka MsP ku dňu 30. 6. 2015 a vymenovať Mgr. Vladimíra Kollára do funkcie náčelníka MsP od 1. 9. 2015. 

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka MsÚ Hlohovec pre komunikáciu a vonkajšie vzťahyČlánok bol zobrazený 13857x
Diskusia k článku (33)


Podobné témy
Nové auto vo farbách mestskej polície
Nové auto vo farbách mestskej polície
Mestská polícia Hlohovec má od pondelka 20. júna vo svojom vozovom parku nové služobné vozidlo.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Mesto uzatvorí novú nájomnú zmluvu s OZ Zámok Hlohovec
Mesto uzatvorí novú nájomnú zmluvu s OZ Zámok Hlohovec
Cieľom je pokračovanie spolupráce na postupnej obnove a rozvoji budovy národnej kultúrnej pamiatky zámku v Hlohovci.

Aktuálne prebiehajúce výberové konania
Aktuálne prebiehajúce výberové konania
Na mestskom úrade zasadli výberové komisie, ktoré otvorili obálky uchádzačov v aktuálne prebiehajúcich výberových konaniach.

Kladenie vencov k pomníku Šuleka a Holubyho
Kladenie vencov k pomníku Šuleka a Holubyho
Hlohovčania si v stredu 28. októbra 2015 uctili pamiatku slovenských martýrov Vilka Šuleka a Karola Holubyho pietnym aktom kladenia vencov


Diskusia k článku (33 komentárov) »

33 komentárov


 1. gravatar

  Takze a je to tu. Vsetci to cvirikali uz pred par mesiacmi a je to tu cierne na bielom. Zas len pritakavanie miestociek pre vyvolenych a ide vsetko ako po masle. P. Primator ruku na srdce kto vam nakazali? Her bobak? Ci?

  Hodnotenie (-14%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Prihlasili dvaja, tak asi nebolo prilis na vyber. Ak bol ten druhy terajsi nacelnik, tak ani inu moznost podla mna nemal. Ten doterjasi bol len karikatura nacelnika a predoslemu nesiahal ani po clenky...

  Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  To co sa udialo som čvirikali už pred pól rokom, ale by ma zaujimalo kto bude 2 mesiace zastávať funkciu náčelníka, alebo to pôjde aj bez neho, tak načo nám je?

  Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Vyhraj volby mozes vsetko!

  Hodnotenie (-11%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Prebehlo vyberove konanie a vobec nemuselo. A teraz otazka pre vas, odbornici z KDH: Koho by ste vybrali z tychto dvoch kandidatov vy a preco?

  Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Fero Duchiň stratil reč už keď dostal obdobnú otázku a zrazu sa vytratila diskusia.

  Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Akosi mi priamy prenos zo zastupiteľstva nefungoval. Odsúhlasili teda Kollára naši poslanci za náčelníka ? Opovážil sa byť niekto proti?l niekto aj proti?

   Príspevok je reakciou na "Kukučín Maťko"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nie nestatil som rec. Nebol som posledne dni pritomny pri pocitaci. Ja nemam problem diskutovat. Zda sa vsak, ze odpoved na to, ako bolo plytvane financnymi prostriedkami nie je. Pretoze ziadne nebolo. K odpovedi, preco bolo robene: kvoli transparentnosti. Prihlasili sa ludia, aki sa prihlasili. Za to nema zodpovednost ani primator, ani ja, ani vy. Ak poznate kompetentnejsieho cloveka, ktory by to chcel robit, tak kde je? Ci citat spravy o tom, ako bol vyslobodeny zajac z nakupnych kosikov je v pohode na nacelnika MsP? Radsej by som bol obratil diskusiu na to, ci nam je takato policia pri takychto financiach vobec potrebna. A co od nej vlastne ocakavame. Ludia casto ani nevedia, ake maju kompetencie. Urcite sa vsak zhodneme na tom, ze doterajsie fungovanie bolo o nicom.

   Príspevok je reakciou na "Kukučín Maťko"

   Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Myslím, že po tom fiasku so Strečanským tam už chceli dať hocikoho, len nech je ticho.

    Príspevok je reakciou na "Fero D."

    Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    A co tam prinesie noveho rokmi zodraty a poznaceny kadekader, ktory ma uz davno po kariere a uz mu ide len o prilepsenie vysluhy hm? Veru tak, radsej tu komediu celu zrusit a je pokoj. Len som zvedavy kto bude robit ich robotu...a vyberove nemuselo vobec byt ked cely HC vedel ze tam chcu jeho a tak aj je. Ved to je komedia toto. Keby p primator chcel MsP povzniest tak sa isto zhodneme tam neda 30 rocneho vysluzileho dochodcu. Ved to je trapne. Napriklad poznam x-ludi z prostredia MsP ktrot maju pravnicke resp. Policajnu akademiu a su mladi a perspektivny, nezodraty rokmi u policajtov, ktori maju uplne ine zmyslanie jak tento stary zodraty policajt...nic v zlom.

    Príspevok je reakciou na "Fero D."

    Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nikto neodpovedal na plytvanie f. pr., ale možno len nebol na PC ako vy. Ale podľa môjho názoru sa asi myslelo, že prítomní členovia výberovej komisie tam asi nesedeli zadarmo a teda ja neviem kto tam bol, ale obyčajne tam chodí niekto aj z personálnej agentúry a ten tam nechodí asi pre vaše pekné oči. A teda nám vysvetlite, či aj poslanci vo výb. komisii tam sedia zadarmo, alebo za odmenu a teda či tam bol aj nejaký iní pracovník, odborník na výberové konania.

    Príspevok je reakciou na "Fero D."

    Hodnotenie (-66%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Dá sa zverejniť koncepcia, ktorú predložil víťazný uchádzač? Podľa mňa to nie je nič tajné. Má to vplyv na nás všetkých. Čo vadilo na predchádzajúcom náčelníkovi?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Isli by ste robit za tie peniaze policajta? Plat nizky, pracujes s bezdomovcami, ludia sa ti smeju do ksichtu, respekt ziadny, vyhrazky na dennom poriadku. Kto by sa uz v produktivom veku hlasil za nacelnika ? Si to spocita a pride k tomu, ze to nestoji zato. A to, ze robia ludia horsiu robotu za menej penazi ? To je vsak typicky slovenska poddanska natura.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Zas tam dajte takeho co ma malo a berie este aj dochodok...plk. no zbohom

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Určite to bude lepšie než táto postavička O ktorej nie je ani počuť A predoslemu nacelnikovi nesiaha ani po členky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.